Поки ми чекаємо на новини про угоду з Туреччини, я поговорив з фермерами
на заході Слов'янська – місто, яке розташоване за 24 кілометри від
лінії фронту, зараз щодня атакують російські ракети та артилерія.
Звуки бомб, як далекий грім, несуться над пшеничними полями.
Сидячи на своєму сидінні в зернозбиральному комбайні, 47-річний
Володимир Буханцев чекає, поки пшениця висохне після дощу.
"Тут шумно. Але життя триває", - каже Володимир.
Зненацька лунає пронизливий гуркіт: два українські винищувачі
летять низько, можливо, 25 метрів над полем, прямо над головою.
"Вони так літають майже щодня. Тут стає жваво. Пілоти
виконують свою роботу. Ми робимо своє. Всі зайняті. Але в них робота важча",
- розповідає чоловік.
Незважаючи на постійні небезпеки та різке падіння цін на зерно,
такі фермери, як Володимир, продовжують збирати врожай.
Більшість уже відправили свої сім'ї
подалі, в безпечне місце.
Сергій Курінний, власник ферми "КрамАгроСвіт" поблизу
села Дмитрівка, розповідає про те, як він спускався у воронку, глибиною
приблизно 4 метри, утвореною величезною російською ракетою в четвер, лише за
кілька годин після того, як 30 людей евакуювали автобусом.
"Росіяни говорять про високоточне прицілювання. Завелика для
цього. Вона (ракета – Ред.) легко могла потрапити в наше село", - каже
мені 58-річний чоловік.
Ферма Курінного має понад 3400 гектарів посівів пшениці, соняшнику,
а також велику рогату худобу, хоча він закрив цю сторону бізнесу після того, як
ракети влучили в хлів, вбивши понад 20 тварин.
Інша ракета пролетіла повз офіси ферми на кілька метрів, розбивши
вікна.
"Це дуже небезпечно, звісно. Але ми продовжуємо", - каже
він.
"Нас найбільше хвилює те, що ціна, яку ми отримуємо на нашу
продукцію, нижча, ніж зазвичай. Торік ми продавали пшеницю за близько 300 доларів
за тонну, а зараз це 100.
І вартість палива зросла втричі. Потім потрібно додати ще й
добрива, насіння, пестициди, податки, зарплату. Тож цього року ми, швидше за
все, не отримаємо прибутку", - каже чоловік.
"І в будь-який момент нас можуть обстріляти і все згорить.
Зазвичай ми експортуємо 90% нашого врожаю. Нам потрібно зняти цю блокаду. Але
не будь-якою ціною".
Цього року в Донецькій області очікують вдвічі менші врожаї, ніж
торік.