Міністри G20 не домовилися про заяву із засудженням Росії
В Індонезії завершилася дводенна зустріч міністрів фінансів та голів центробанків, на якій обговорювалися, крім іншого, можливі санкції проти Росії.
Однак саме через ставлення до російської війни за підсумками зустрічі міністри не зробили навіть спільної заяви, повідомила міністр фінансів США Джанет Єллен.
"Це складний час, тому що Росія - частина "двадцятки", і вона не згодна з тим, як ми дивимося на війну", - сказала Єллен.
Водночас, за її словами, всі країни "двадцятки" згодні, що необхідно вжити заходів, щоб не допустити світової продовольчої кризи.
Схожу заяву зробила міністр фінансів Індонезії Шрі Муліані Індраваті - міністри дійшли згоди на всі теми, що обговорювалися, але не домовилися про єдину заяву з засудженням Росії.
У конференції в режимі відеозв'язку брали участь російський міністр фінансів та його український колега, який зажадав накласти на Росію жорсткіші санкції.
За словами аналітиків, нездатність учасників саміту узгодити єдиний текст заяви за його підсумками ілюструє слабкість колись могутньої економічної групи.
"Світова економіка зараз перебуває у стані втрати управління - G20 паралізована путінською війною, а G7 нездатна виступити лідером на благо світової спільноти", - наводить Reuters думку глави Центру політики глобального розвитку університету Бостона Кевіна Галлахера.