Наразі в Україну вдалося повернути тіла 220 загиблих захисників з "Азовсталі", повідомив колишній командир "Азову" Максим Жорин.
"Можу підтвердити два обміни - тіла 220 загиблих вже зараз перебувають в Києві, йде процес опізнання", - написав він у фейсбук.
Він також заявив, що процес опізнання тіл буде тривалим, і доведеться робити багато складних експертиз та ДНК-тести, адже "більшість із них у жахливому стані, і опізнати візуально їх абсолютно неможливо".
За прогнозами Максима Жорина, це триватиме кілька місяців.
Крім того, колишній командир "Азову" повідомив, що "майже стільки ж тіл ще треба повернути". Ці тіла все ще перебувають у Маріуполі.
Серед тих, чиї тіла вже у Києві, близько третини- "азовці", а решта біли бійцями різних підрозділів ЗСУ, прикордонники, морська піхота, поліція, СБУ.
"Це можна сказати по формі, по шевронах, але щоб індентифікувати персонально треба буде досить багато часу", - повідомив Максим Жорин.
Він також закликав не забувати і про звільнення захисників, які вийшли з "Азовсталі" і нині перебувають у російському полоні.
"Це люди, які зробили надлюдські зусилля для того, щоб не тільки захищати Маріуполь, але й для того, щоб російська армія відступила від Києва, або Сум, або Чернігова, або для того, щоб російська армія не мала змоги захопити Запоріжжя".
-
"Все вирішує одна людина": що буде з полоненими бійцями з Азовсталі