За час війни Росія порушила близько 400 договорів - Зеленський
Про це президент Володимир Зеленський сказав під час звернення до учасників Копенгагенського демократичного саміту.
"Тільки за час війни Росії проти України – а вона триває, я нагадаю вам, не з 24 лютого, а з 2014 року – Росія порушила близько 400 різних міжнародних договорів, сторонами яких є наші держави", - заявив Зеленський.
Президент навів приклади договорів, які, на його думку, Росія порушила, серед яких, зокрема, Статут ООН.
"І варто усім нам згадати Будапештський меморандум, порушення якого Росією додає цій картині максимального цинізму. Цим порушенням Росія знівелювала всю боротьбу за ядерне роззброєння у світі", - заявив Зеленський.
Меморандум про гарантії безпеки підписали у грудні 1994 року у Будапешті, звідси й назва документу. Це сталося після приєднання України до договору "Про нерозповсюдження ядерної зброї".
За документом, Київ відмовився від ядерного арсеналу, який на той час був третім за потужністю у світі після США і Росії.
Натомість США, Росія та Британія брали на себе такі зобов'язання:
- поважати незалежність, суверенітет та кордони України,
- утримуватися від загрози силою або її застосування проти територіальної цілісності або політичної незалежності України,
- утримуватись від економічного тиску, що може порушити суверенітет України.