Президент Володимир
Зеленський вважає, що якщо військам РФ вдасться хоча б частково
реалізувати свої плани, то в них "іще вистачить артилерії та авіації, щоб
зруйнувати до каміння увесь Донбас", сказав він у своєму зверненні.
"Для
Лисичанська, Сєвєродонецька, Попасної, Краматорська, Слов'янська, Мар'їнки та
всіх інших міст і громад Донбасу, які російські війська хочуть перетворити на
руїни, у цій війні вирішується абсолютно все. Тільки якщо Україна вистоїть,
вони будуть жити", - сказав він.
На
Харківщині, каже Зеленський, зараз жорстка ситуація. "Але в наших
військових, у наших розвідників є важливі тактичні успіхи", - додав він.
Наміри росіян
перевести у "рубльову зону" тимчасово окуповані райони Херсонщини, на
думку Зеленського, зашкодять тільки самій Росії – санкції у відповідь "не
забаряться".
У своєму зверненні президент подякував США за ленд-ліз. Він
переконаний, що це рішення допоможе Україні та світу "подолати ідейних
спадкоємців нацистів".
"Ленд-ліз
та інші програми підтримки України - це конкретний доказ того, що свобода й нині
уміє захищатися від тиранії", - додав президент.
Він звернув
увагу, що через російські обстріли Україна переживає складну ситуацію з
пальним, "але урядовці обіцяють, що протягом тижня, максимум – двох буде
забезпечена така система постачання пального в Україну, яка зможе не допускати
дефіциту".
"Маємо
брати у Європейському Союзі стільки пального, скільки необхідно зараз для наших
громадян", - зазначив Зеленський.
Він розповів,
що у Києві працюють уже 27 дипломатичних представництв інших країн, і що до
столиці повернулась посол Великої Британії, що є "важливим жестом підтримки".
Однак
Зеленський розчарований реакцією на вчорашню атаку на Київ, під час якої у столиці
із візитом перебував генсек ООН. "Прикро, але таке свідоме й жорстоке
приниження ООН з боку Росії залишилося без потужної відповіді", - сказав
президент.
Зеленський
також висловив співчуття рідним загиблої журналістки, співробітниці "Радіо
Свободи" Віри Гирич. Уже 23 медійники загинули через війну Росії в
Україні, додав він.
12 Героїв України
сьогодні отримали ордени "Золотої зірки" від президента у Маріїнському
палаці, повідомив він. Ще троє бійців отримали ці відзнаки посмертно – ордени передали
рідним.