Що зараз з водою у Миколаєві, Роман Олексин для ВВС News Україна
Ще з 12 квітня Миколаїв живе без централізованого водопостачання. Причина - руйнування труби водогону під час бойових дій на території Херсонської області.
Питна вода в домівки миколаївців багато років подавалася з Дніпра. Зараз такої можливості немає. Як заявив голова місцевої ОВА Віталій Кім, спроби відремонтувати трубу в зоні обстрілів виявились невдалими.
Три тижні мешканці міста стоять в чергах за питною та технічною водою, яку розвозять. Але це забирає дуже багато часу. У скрутне становище потрапили люди похилого віку, котрим важко і вистоювати черги, і переносити воду.
Щоб не допустити гуманітарної катастрофи, допомагають волонтери інших областей - Одеської, Чернівецької, Вінницької. Як заявив голова Вінниці Сергій Моргунов, місто вирішило передати Миколаєву 420 тонн артезіанської води - 20 фур, 70 тисяч бутлів.
У самому Миколаєві задіяли свердловини, які мають лікарні міста. Також вже пробурили багато нових.
Як каже мер Миколаєва Олександр Сєнкевич, влада працює над реалізацією проєкту альтернативної подачі води. Для цього потрібні додаткові кошти.
3 травня кабінет міністрів ухвалив проєкт для фінансової підтримки "Миколаївводоканалу" - 56 млн грн з резервного фонду. Ці кошти спрямують на буріння нових артезіанських свердловин.
Віталій Кім обіцяє, що наступного тижня у місті має з'явитися вода у кранах, але поки що вона буде лише технічною. Спеціалісти працюватимуть над покращенням якості води.









