Бійці полку "Азов" готові "евакуюватися" з обложеного
Маріуполя, щоб врятувати полонених та поховати загиблих, однак не погоджуються
на умови Росії здати зброю.
Про це сказав у зверненні заступник командира полку "Азов"
Святослав Паламар.
"Ми готові евакуюватись за підтримки третьої сторони з
Маріуполя зі своєї стрілецькою зброєю, щоб врятувати особовий склад, довірений
нам, щоб евакуювати наших поранених та забрати тіла загиблих та поховати їх з
почестями на території, непідконтрольній Російській Федерації", - сказав
Паламар.
Він не уточнив, кого має на увазі під "третьою
стороною".
Паламар повідомив, що "Азов" говорив з Михайлом Подоляком та Давидом Арахамією, які входять до складу української делегації на
перемовинах з Росії, "які заявляють, що готові їхати не переговори у
Маріуполь з Мединським та Слуцьким (російська делегація – Ред.) щодо евакуації
військового гарнізону".
"Наголошую на тому, що умови Російської Федерації щодо
здачі зброї та здачі в полон наших захисників ми не підтримуємо", - додав
Паламар.
Військовий говорить, що росіяни і далі штурмують територію заводу "Азовсталь", де перебувають військові та маріупольці.
"Ситуація важка, подекуди критична. За підтримки танків, бронетехніки
та піхоти артилерійських обстрілів ворог намагається прорватися", - сказав
Паламар.
За словами військового, цивільні бояться виходити із
підвалів, бо попри заяви російських військ про режим тиші, обстріли тривають та вийти з будівлі безпечно неможливо.
Не запрацював так, як планувалося, і гуманітарний коридор із Маріуполя, яким мали евакуювати місцевих жителів.
"Через відсутність контролю над власними військовими на місцях окупанти
не змогли забезпечити належне припинення вогню", - пояснила віцепрем'єрка Ірина Верещук.
Також, за її словами, через неорганізованість та нехлюйство росіяни
не змогли самостійно підвезти людей на місце збору, де на них чекали десятки
автобусів та швидких.
Однак деяким місцевим все ж вдалось виїхати. Приблизно о 19-ій голова Донецької ОВА Павло Кириленко сказав у ефірі телемарафону, що "зараз частина автобусів їде за визначеним РФ маршрутом". Куди їм вдалось дістатися, поки що невідомо.
У своєму зверненні заступник командира полку "Азов" закликав російські війська дотримуватись гарантій безпеки.
"Лише
таким чином та за підтримки третьої сторони цивільні вийдуть із заводу", -
сказав військовий.
"Ми їх (цивільних -Ред.) не тримаємо, просимо їх
відпустити, ми просимо створити належні умови для виходу цивільних
з першого дня війни", - додав він, зазначивши, що місто Маріуполь практично знищене.
"Ми закликаємо
до того, щоб позбирати тіла загиблих, щоб цивільні могли спокійно вийти з
території "Азовсталі", припинити бомбардування та в дійсності, а не
на словах ввести режим тиші", - сказав він.
Також Паламар розповів, що у Маріуполь зайшла російська техніка
з маркуванням V, яка творила звірства на Київщині. Під час звернення
він показав відео, де видно, що ця техніка горить.
"Я вважаю, що таким чином Путін хоче замести сліди та
ліквідувати цих ублюдків, які творили страшні звірства з нашими громадянами на північному напрямку", - припустив Паламар.