Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк
порівняв вбивства людей російськими військовими у Бучі, Ірпені, Гостомелі та інших містах із Сребреницею, яка в 90-ті роки минулого століття зазнала масових убивств місцевого населення.
"Хотіли Сребреницю ХХІ століття? Отримали? Задоволені? Хотіли
реінкарнувати Треблінку, заохочуючи "русский мир"? Хотіли згадати, що таке пекельний жах
працюючих крематоріїв, що заживо спалює людей, тому що вони українці? Спробуєте знову відвернутися? Організувати черговий саміт, щоб
висловити стурбованість і похитати головою?" - запитує Михайло Подоляк і публікує шокуючі фото загиблих у Бучі.
На фото – згорілі тіла, вбиті і закатовані цивільні мешканці Бучі, яку зільнили від російських військ 2 квітня.
"Дуже круті і всезнаючі учорашні і сьогоднішні "лідери
Європи", сотні чинних європолитків, які ситно їдять і спокійно сплять зараз у
своїх ліжках, чи немає у вас бажання уважно подивитися на цей фотоархів
пекла-ХХІ, влаштованого росіянами у Київській області?" - запитує Михайло Подоляк.
Він нагадав про позицію – не спровокувати росіян, щоб
не почалася Третя світова війна.
"Як наслідок – світ отримав тотальний жах антилюдяності в
Бучі, Ірпені, Гостомелі", - пише Подоляк.
Масові вбивства у Сребрениці вважають одним з наймасштабніших воєнних злочинів в європейській історії, що була влаштована під час Боснійської
війни влітку 1995 року. Тоді боснійські серби знищили близько восьми
тисяч боснійських мусульманів.
Треблінка – концтабір,
організований нацистською Німеччиною на території Польщі у 1942-1943 роках. Там
були вбиті сотні тисяч людей.
Росія поки що ніяк не коментувала звинувачення на адресу її військ у вбивствах цивільних в передмістях Києва.