Відсутність мобільного зв'язку, брак води та приготування
їжі на багаттях - так описують те, що відбувається в Маріуполі, родичі та
близькі тих, хто залишився там.
Українська влада каже, що Маріуполь, як і раніше,
заблокований для гуманітарних вантажів і що Росія навмисно блокує евакуацію
мирних жителів.
З самого ранку в соцмережах міської ради Маріуполя стала
з'являтися інформація, що місто знову зазнало авіаобстрілів.
За словами людей, які намагаються додзвонитися до своїх
рідних, зробити це дуже важко: зв'язок працює з перебоями, багато хто не знає
про долю своїх близьких.
“Востаннє ми говорили 2 березня, після цього зв'язок
обірвався, при спробі зателефонувати у слухавці просто тиша", - розповіла BBC Анастасія,
у якої у Маріуполі залишилися бабуся та дідусь.
“Моя бабуся – інвалід, пересувається на милицях. З дев'ятого
поверху спуститися не може, коли сповіщає сирена. – додає Анастасія. - Я знаю,
що вона запаслася пігулками на три місяці, але не знаю, чи є їжа та вода. У них
десь є колодязь та труба – люди пробили трубу і набирають звідти воду. На
початку березня опалення працювало з перебоями. Газу також немає”.
“Ніч була більш-менш тихою, з четвертої ранку почалися
обстріли, вже разів п'ять літав літак, - розповів керівник місцевого телеканалу
Микола Осиченко (відеозапис опублікований у телеграм-каналі "Маріуполь
зараз"). - Після прольоту йде авіаудар”.
“Місто дуже чекає, коли зможе жити нормальним життям. Люди
скрізь готують на вогнищах - гілки, дошки, віконні рами – використовують все",
- додав він.