Президент Володимир Зеленський заявив, що
стратегічний перелом на користь України у війні вже
відбувся.
Таке відеозвернення він записав в урядовому кварталі поряд з будівлею офісу президента.
"Ще потрібен час. Ще потрібне терпіння.
Наша мудрість, - зазначив він. - Неможливо сказати – скільки днів нам ще
звільняти українську землю. Але можливо сказати – ми це зробимо! Бо
стратегічного перелому ми вже досягли. Ми вже йдемо до нашої перемоги".
Він розкритикував Росію за намір відправити в
Україну "найманців" та "головорізів" з Сирії та звинуватив
у "гуманітарній катастрофі" в низці регіонів.
За його словами, за останню добу без
водопостачання залишився Чернігів, через постійні обстріли в частинах Сумської,
Київської і Донецької областей немає електрики, тепла, газу і води.
Зеленський закликав посилити санкції проти
Росії, бо обстріли тривають.
"Росія повинна платити за цю страшну
війну. Платити щоденно", - підкреслив він.
Зеленський дорікнув лідерам ЄС за те, що вони
досить обережно прокоментували європейські перспективи України, яка нещодавно
подала заявку на прискорений вступ до ЄС.
"Дуже просто: треба сильніше. Це не те,
що ми чекаємо", - заявив президент.
За словами президента, 11 березня Україна організувала
12 гуманітарних коридорів. Йдеться про Ізюм, Енергодар, Волноваху, Пологи, Бучу,
Гостомель, Бородянку, Андріївку, Козаровичі, Микуличі, Макарів і Маріуполь.
"Українські військові забезпечили
"тишу", щоб гуманітарні коридори працювали. Якщо ж окупанти знову
стрілятимуть і зриватимуть порятунок людей, зрештою вони отримають таку
відповідь світу, що вже й самі потребуватимуть гуманітарних коридорів", -
заявив Зеленський.
Зеленський закликав провести повноцінну
посівну кампанію в Україні.
"На всій нашій землі, що б там не було,
маємо цієї весни, як і будь-якої весни, зробити повноцінну посівну кампанію.
Настільки, наскільки це можливо. Бо це – про життя. Про наше життя. Про наші
мрії. Про наше майбутнє. А отже, і про нашу перемогу", - підкреслив він.