Що відбувається на фронті - останні данні Генштабу
Генеральний штаб Збройних сил України оприлюднив чергове зведення ситуації щодо вторгнення російських військ на 24:00 понеділка. Його основні висновки такі:
- Російські війська використовують авіацію "з метою підтримки наземних угруповань та знищення військової і цивільної інфраструктури на території України".
- За даними українських військових, Росія планує посилити своє угруповання на Харківському напрямку.
- Генштаб вважає високою вірогідність "проведення провокацій на білоруських об’єктах з метою втягування ЗС Республіки Білорусь у конфлікт".
- Поблизу Києва тривають бойові дії, але активного наступу російських військ нема. При цьому в Генштабі кажуть, що армія РФ "здійснює перегрупування військ, вдосконалює систему матеріально-технічного забезпечення з метою підготовки та відновлення наступу в напрямку на Бровари".
- Російська армія і далі намагається оточити Суми, там тривають бої, але активних наступальних дій росіян немає.
- На Донеччині російські війська зазнали втрат в районі Кам’янки під час проведення розвідки боєм і були вимушені відійти. Поблизу Волновахи армія РФ "не припиняє спроб прориву в напрямку на Вугледар".
- Російські війська також не припиняють спроб захопити Маріуполь. При цьому Генштаб повідомляє, що атаки було відбито, при цьому "загальні втрати противника склали близько 150 чоловік, 2 танки, 7 БМП та один БТР". "Після понесених втрат окупанти припинили наступальні дії та відступили", - стверджується в повідомленні.
- За даними Генштабу, "в Чорноморській та Азовській операційних зонах ознак підготовки до проведення морської десантної операції не виявлено".



