Віце-прем'єр-міністр
з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук заявила, що
протягом вівторка з Сумської області вдалося евакуювати 5 тисяч людей. Як
передає УНІАН, у ефірі об'єднаного мовника вона зазначила, що ці люди "змогли
покинути тимчасово окуповану частину Сумської області і виїхати у більш
безпечне місце".
У свою чергу заступник
керівника офісу президента Кирило Тимошенко заявив у своєму телеграм-каналі у
вівторок ввечері, що перша колона з Сум, у який було 22 автобуси з людьми, вже
прибула у Полтаву, а ще одна (у який 39 автобусів) – знаходиться на території
Полтавської області. За його словами, серед евакуйованих були 1100 іноземних
студентів, які далі поїдуть поїздом до Львова.
Проте евакуація з
Маріуполя, який залишається у облозі російських військ, зривається третій день
поспіль. За словами мера міста Сергія Орлова, який дав інтерв'ю англомовному
радіо ВВС, "росіяни підтверджують, що у нас є перемир'я, нам треба
запровадити цей гуманітарний коридор, але вони рухають війська, щоби воювати з
українськими військовими, або обстрілювати зелений коридор". "У нас
були прямі обстріли на шляху від Запоріжжя до Маріуполя", - каже Орлов.
Верещук також
повідомила, що в результаті бойових бій не вдалося доправити до міста
гуманітарний конвой.
”Третій день
місто в повній облозі, третій день ми просимо і вимагаємо від РФ, від світової
спільноти, відкрити гуманітарний коридор, - сказала вона [цитата за агентством
УНІАН]. - Третій день наш вантаж обстрілюють, ми не можемо дістатися туди, люди
реально в катастрофічній ситуації - там не вистачає води, там немає світла,
зв`язку - і це 300 тисяч людей, які на сьогодні стали заручниками тих, хто
прирікають на смерть дітей, інсулінозалежних, онкохворих, жінок - абсолютно
цивільних людей, які не воюють, які хочуть виїхати".
Також, за повідомленням
Державної служби з надзвичайних ситуацій, у вівторок певну кількість людей вдалося
вивезти з міста Ірпінь під Києвом.
У вівторок
ввечері представники російської влади пообіцяли, що в середу з 10:00 вони
дотримуватимуться режиму тиші, щоби забезпечити роботу гуманітарних коридорів з
Києва, Чернігова, Сум, Харкова та Маріуполя. При цьому росіяни наполягають, що
евакуація з Києва має відбуватися у Росію – а це умова, на яку навряд чи
погодяться в Україні.