Зеленський: Росія боїться лікарень та пологових будинків і знищує їх
Володимир Зеленський у новому зверненні жорстко розкритикував Росію за сьогоднішній обстріл пологового будинку у Маріуполі і звинуватив росіян у геноциді українців.
А також дорікнув Заходу, зволікання якого у закритті неба України для російської авіації та ракет стає "вбивчим".
"Дитяча лікарня. Пологовий будинок. Чим вони загрожували Російській Федерації? Що це за країна така – Російська Федерація, яка боїться лікарень та пологових будинків та знищує їх?" – заявив президент.
"Там були маленькі бандерівці? Чи вагітні жінки збиралися стріляти по Ростову? Хтось у пологовому будинку принижував російськомовних? То була денацифікація лікарні?" – жорстко пройшовся по російських наративах, якими Путін виправдовує вторгнення.
"Це було вже навіть за межею звірства. Все, що окупанти роблять з Маріуполем, це вже за межею звірства", - додав Зеленський.
За словами Зеленського, авіабомба, яка впала на пологовий будинок, – це остаточний доказ, що відбувається геноцид українців.
"Європейці! Ви не зможете сказати, що не бачили, що відбувалося з українцями. Що відбувалося з маріупольцями. Ви бачили. Ви знаєте", - заявив він.
Зеленський закликав посилювати санкції, що Росія немогла далі так чинити.
Він вкотре закликав захід закрити українське небо від російських ракет і бомб, або дати бойові літаки, щоб Україна це зробила сама.
"Пауза без рішення стала вже просто вбивчою", - додав Зеленський.