300-кг бомба
У Коростені на Житомирщині впала бомба вагою 300 кілограмів, яка не розірвалася.
Про це розповів мер Коростеня Володимир Москаленко.
Але решта бомб розірвалися.
Вночі внаслідок авіаудару зруйновані десятки будинків. Загинули люди.
You’re viewing a text-only version of this website that uses less data. View the main version of the website including all images and videos.
9 березня російські війська розбомбили дитячу лікарню в Маріуполі. Місцева влада повідомила про 17 поранених. Зеленський заявив про російський геноцид українців та закликав Захід закрити небо.
У Коростені на Житомирщині впала бомба вагою 300 кілограмів, яка не розірвалася.
Про це розповів мер Коростеня Володимир Москаленко.
Але решта бомб розірвалися.
Вночі внаслідок авіаудару зруйновані десятки будинків. Загинули люди.
Папа Франциск назвав події в Україні "не військовою операцією, а війною".
Так Франциск виступив проти офіційного російського наративу, що вторгнення в Україну є "спеціальною військовою операцією", розпочатою для "демілітаризації" країни.
Він також назвав Україну "мученицькою країною", де зараз "ріки сліз і крові".
За 11 днів війни в Україні загинуло 38 дітей.
71 дитина постраждала.
Про це повідомляє омбудсмен Людмила Денисова.
"Ці дані не є остаточними, оскільки встановити точну кількість убитих та поранених жителів міста Маріуполя Донецької області та міста Ірпінь на Київщині наразі неможливо".
Українці, які втратили роботу через війну, вже наступного тижня почнуть отримувати допомогу у 6,5 тис. грн.
Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Одеса збила два літака росіян. Про це повідомив Олексій Арестович з офісу президента.
За його словами, росіяни дещо відступили від Херсона.
"Окупанти контролюють місто невеличкими підрозділами. Херсон чинить громадський спротив".
ООН повідомила нові дані про кількість українських біженців.
За десять днів територію України залишили понад 1,5 мільйона людей, заявив верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді.
"За 10 днів понад 1,5 мільйона біженців з України перейшли до сусідніх країн - це найшвидша криза з біженцями в Європі з часів Другої світової війни", - написав Гранді у твітері.
Прикордонна служба Польщі в неділю повідомила, що з початку вторгнення росіян до Польщі з України в'їхало 922 тисячі людей.
Керівник Київської обласної адміністрації Кулеба заявив, що найбільш небезпечні напрямки у регіоні зараз:
- Житомирська траса
- Буча-Ірпінь-Гостомель
- Макаров
- північ Вишгородського району
За повідомленням, росіяни продовжують накопичувати війська і техніку, обстрілюють житлові масиви та інфраструктуру. В усіх районах йде боротьба з диверсійними групами. Влада намагається доправляти гуманітарну допомогу і контролювати ситуацію.
Зранку над Харковом українське ППО знищили російський штурмовик Су-25. Про це повідомили у Харківській ОДА.
Пілоту літака вдалося катапультуватися. Пілота шукають.
Над Харковом майже постійно одночасно перебувають 5-7 штурмовиків та винищувачів, які бомбардують житлові квартали.
Біля залізничної станції Коростень відбувся обстріл, повідомляє Укрзалізниця.
Під обстріл ледь не потрапив поїзд 95 Київ-Рахів. Потерпілих, пошкоджень рухомого складу немає.
Наступні поїзди далекого сполучення сьогодні прямуватимуть в обхід.
Президент опублікував нове звернення до нації.
Він закликав росіян не мовчати, виходити на вулиці, щоб зупинити цю війну.
"Якщо ви промовчите зараз, то за вас потім говоритиме лише ваша бідність. А відповідатимуть їй лише репресії. Не мовчіть!"
Західних партнерів Зеленський знову закликав закрити небо для російських ракет, для російських бойових літаків.
Президент просить дати Україні військові літаки. Раніше були повідомлення про літаки від ЄС, але потім їх спростували.
"Якщо хтось все ще сумнівається, то Україні потрібні літаки. Насправді, це просто. Коли маєш волю.Щоб зробити небо безпечним. Небо України. Небо Європи".
Він розповів, що захоплені у полон російські військові почали давати свідчення.
Їхні розповіді і документи говорять про те, що Росія довго і ретельно готувалася напасти.
"Вони готували це вторгення саме так – жорстоко, цинічно. Завідомо з порушенням правил війни. Тому Харків. Тому Чернігів. Тому Суми. Тому Маріуполь. І багато-багато інших українських міст-героїв побачили чисте зло. Звірство. Так було заплановано"
Президент заявив, що росіяни готуються бомбардувати Одесу.
"Росіяни завжди приїжджали в Одесу. Завжди відчували в Одесі тільки тепло. Тільки щирість. А що тепер? Бомби проти Одеси? Артилерія проти Одеси? Ракети проти Одеси? Це буде воєнний злочин"
Свідки розповідають про обстріли машин під час спроб евакуації з Чернігова, Ірпеня, Немішаєво.
Як повідомляє Радіо Свобода, росіяни відкрили вогонь, коли люди намагалися втекти з Ірпеня.
Б’ють із мінометів калібру 120міліметрів по мосту в Ірпені.
Зранку у неділю, 6 березня, одна з мін впала там, де були люди. Є загиблі.
"На моїх очах загинула жінка, хлопець, дівчинка підліток, чоловік отримав дуже важкі поранення.Напевно це була родина", - розповів журналіст Андрій Дубчак.
У Тростянці, Сумська область, росіяни розмістили самохідні артилерійські установки біля житлових будинків. Про це розповів мер міста Юрій Бова у фейсбук.
За його словами, САУ поставили прямо у центрі міста посеред житлових будівель. Звідти окупанти розстрілюють Охтирку.
У будівлі поліції – їхній штаб. Ворожої техніки повно.
Заблоковані дороги, жителі не можуть виїхати. Завозити благодійну допомогу - небезпечно.
Майже вся громада без світла. Через відсутність електрики немає води. Люди користуються колодязями, однак вони є не на всіх вулицях.
Всі крамниці спустошені окупантами, каже мер.
Росіяни у селі Станова забирали телефони, вдиралися в будівлі, просили поїсти та помитися.
Місто Нова Каховка, яке захопили у перші години війни, де ростріляли мирних мешканців, вийшла на протест.
У місті складна ситуація з продкутами і ліками. Там повно російської техніки.
Більше про життя міста під окупацією читайе у нашому матеріалі. Напередодні протестував захоплений росіянами Херсон і Мелітополь.
Миколаїв бореться. Місто обстрілюють. Гине мирне населення.
"Вбили маму двох дітей. Молодий хлопець загинув через те, що взяв у руки снаряд",– повідомив голова Миколаївської ОДА Віталій Кім.
Він закликав людей не брати нічого до рук, а викликати рятувальників.
"Із хорошого. Противник деморалізований, біжить, кидає техніку. Зараз настав час гнати їх далі. Забираєте все! Солярку не давати. Нічого не давати. Виливайте, паліть", - закликав губернатор.
"Боріться з ворогами вітчизни...Ворог має бути знищений і ніякого гріха в цьмоу немає".
Митрополит Луцький і Волинський Православної церкви України відповів, чи може релігійна людина "бажати смерті самі знаємо кому".
Під Миколаєвом розгромили батальонно-тактичну групу російських військ, повідомила СБУ.
Більшість особового складу – колишні українські військові, які у 2014 перейшли на бік РФ у Криму.
"Відтоді СБУ поіменно визначила кожного з них і чекала нагоди, щоб покарати їх, оскільки вони переховувалися на тимчасово окупованій території", заявили в СБУ.
Як заявили в СБУ, "тепер путін допоміг притягнути винних до відповідальності – сам відправив зрадників на вірну смерть в Україну". Крім того, СБУ захопила документи військових РФ.
Мешканці містечка Пологи, що у Запорізькій області, благають про допомогу. У місті вже кілька днів немає світла, періодично зникає зв'язок. Про це ВВС Україна розповіли місцеві жителі. Вони бачили у місті ворожу техніку.
У ЗСУ кажуть, що Пологи - під контролем українських військ. Через це містечко має пройти коридор для евакуації людей з Маріуполя.
Внаслідок боїв в Україні не працює 34 лікарні. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
"У деяких зруйновані будівлі, у деяких перебиті інженерні мережі, немає водо- чи енергопостачання, деякі вже взагалі не зможуть працювати", - заявив Ляшко.
Це порушення Женевської конвенції, заявив пан Ляшко. Атаки на лікарні зафіксовані. Матеріали передадуть до міжнародних судів.
"Це боком вилізе окупантам", - заявив Ляшко і додав, що та гуманітарна катастрофа, яку росіяни намагалися створити в Україні, скоро станеться у самій РФ.
Він закликав російських медпрацівників виходити на акції протесту.
Шість днів йдуть обстріли Маріуполя.
Росіяни фактично взяли у полон 400 тисяч українців, заявив мер Маріуполя Вадим Бойченко.
Евакуація населення вкрай необхідна.
6 березня у Маріуполі з 10:00 до 21:00 буде режим тиші. З 12:00 починається евакуація мирного населення.
Про це повідомили в Донецькій ОДА.
Гуманітарний “зелений” коридор буде за маршрутом: Маріуполь – Портівське – Мангуш (в об’їзд Нікольського) – Республіка – Розівка – Більмак – Пологи – Оріхів – Запоріжжя.
Евакуація населення буде з трьох точок автобусами:
– СК “Іллічівець” (пр. Нахімова, 53);
– Драмтеатр (Театральна площа, 1)
– Кальміуська районна адміністрація (пр. Металургів, 193).
В голові колони буде супровід Червоного Хреста. Прохання до всіх водіїв – беріть із собою людей, заповнюйте транспорт максимально.
Відхилятися від маршруту гуманітарного коридору заборонено.