Володимир Зеленський звернувся до народу і запровадив нові звання для міст, які відчайдушно захищаються від нападу Росії.
Сьогодні – Прощена неділя.
День, коли ми завжди просили пробачення. Один в одного. У
всіх людей. І у Бога.
Але сьогодні здається, багато хто не згадав взагалі про цей
день.
Не згадав обовʼязкові слова: "Пробач мені".
І обовʼязкову відповідь: "Бог пробачить, і я
пробачаю".
Здається, ці слова втратили сьогодні сенс.
Після всього, що ми пережили.
Ми не пробачимо розстріляних житлових будинків.
Не пробачимо ракету, яку наша протиповітряна оборона збила
сьогодні над Охматдитом. І ще більше пʼятисот інших таких ракет, які вдарили по
нашій землі. По Україні. По наших людях. Дітях.
Ми не пробачимо розстріли беззбройних людей.
Руйнацію нашої інфраструктури.
Тисячі й тисячі страждань.
Ні сьогодні. Ні завтра. Ніколи.
І замість Прощеного, буде Судний день.
Російським військовим ще ніби замало того, що вони вже
наробили.
Замало зруйнованих доль. Скалічених життів.
Вони хочуть вбити ще більше.
На завтра Росія офіційно анонсувала обстріл нашої території.
Наших підприємств. Оборонного комплексу.
Більшість – побудовані десятиліття тому. Ще радянською
владою. Побудовані у містах.
А зараз вони посеред звичайного міського середовища.
Там працюють тисячі людей. Сотні тисяч – живуть поряд.
Це вбивство. Свідоме вбивство.
І я не почув сьогодні реакції від жодного лідера світу. Від
жодного західного політика.
Вдумайтесь у відчуття безкарності окупантів: вони анонсують
звірства, які заплановані.
Тому що немає реакції. Тому що мовчання.
Жодного слова, ніби західні лідери розчинились на цей вечір.
На цей день.
Сподіваюсь, що хоча би завтра ви це помітите.
Ми точно знаємо, хто підготував цю атаку. Точно знаємо, як
підуть накази за вертикаллю командування. Ми знаємо все.
Вас чекає Трибунал. І суд Божий, якщо спробуєте сховатись.
Зухвалість агресора – це чіткий сигнал для Заходу, що
застосованих проти Росії санкцій – недостатньо.
Бо там не зрозуміли. Не відчули. Не побачили, що світ дійсно
рішучий.
Дійсно прагне зупинити цю війну.
Ви не сховаєтесь від цієї реальності.
Ви не сховаєтесь від нових вбивств в Україні.
Багато говорили про гуманітарні коридори. Щоденно говорили
про можливість для людей вийти з тих міст, куди прийшла Росія. Російські
військові.
Я вдячний кожному українцю, який залишається навіть в
оточенні, щоб боронити наші міста.
Але я також знаю, що є люди, яким дійсно потрібно вийти. Які
не можуть залишатись.
І ми чули обіцянку – що гуманітарні коридори будуть.
Замість гуманітарних коридорів вони здатні зробити тільки
криваві.
Сьогодні в Ірпені було вбито родину.
Чоловіка, жінку і двох дітей.
Коли вони намагалися просто вийти з міста. Щоб врятуватись.
Скільки таких родин в Україні загинуло!
Ми покараємо кожного, хто скоїв звірства на цій війні. На
нашій землі.
Яка стріляла по нашим містам. По нашим людям. Яка бомбила
нашу землю. Яка запускала ракети.
Яка давала наказ і нажимала на "пуск".
Вам не буде жодного тихого місця на цій землі.
Сьогодні я ухвалив рішення нагородити орденами голів
обласних адміністрацій та мерів міст, які найбільше відзначились в обороні
своїх громад.
Орденом Богдана Хмельницького Третього Ступеня
нагороджуються:
Голова Харківської ОДА Синєгубов Олег Васильович.
Голова Миколаївської ОДА Кім Віталій Олександрович.
Голова Донецької ОДА Кириленко Павло Олександрович.
Голова Луганської ОДА Гайдай Сергій Володимирович.
Голова Чернігівської ОДА Чаус Вʼячеслав Анатолійович.
Голова Сумської ОДА Живицький Дмитро Олексійович.
Орденом Мужності нагороджуються:
Мер Харкова Терехов Ігор Олександрович.
Мер Миколаїва Сенкевич Олександр Федорович.
Мер Чернігова Атрошенко Владислав Анатолійович.
Мер Сум Лисенко Олександр Миколайович.
Мер Херсону Колихаєв Ігор Вікторович.
Мер Мелітополя Федоров Іван Сергійович.
Мер Нової Каховки Коваленко Володимир Іванович.
І наші герої, наші міста-герої, я вирішив відзначити
спеціальним званням. Як це вже було. Коли перемогли іншу навалу. Але схожу
навалу.
Інше вторгення. Але не менш жорстоке вторгення.