Містечко Іванків – одне з перших місць під Києвом, куди
ввійшли російські війська. Минулого тижня там точилися важкі бої, а зараз це
місто та прилеглі села перебувають під контролем російських військових.
ВВС
вдалося поспілкуватися з людиною, яка перебуває в Іванкові.
Вона описує життя
під час російської окупації. Ми не розголошуємо ім'я цієї людини з міркувань
безпеки.
"У нас є два райони, які сильно обстріляли, тут
зруйновані будинки. Якщо хтось намагається покинути місто, є ризик бути вбитим.
У понеділок ми поховали жінку, яка загинула у своєму підвалі під час обстрілу,
ймовірно, у неї був серцевий напад. Ми поховали її в саду, бо не можемо нікуди
піти.
Магазини працюють час від часу. Я не можу сказати, що безпечно виходити,
тому що під окупацією ніколи не безпечно, але нам потрібно дістати якоїсь їжі,
тому нам потрібно виходити.
Ми не знаємо, чого очікувати від [російських
військових], тому що спочатку вони відкривали вогонь по мирних жителях, тому ми
намагаємося їх уникати та залишатися в будинках.
Тут є кілька
багатоповерхових житлових будинків, які були зруйновані і там були діти. Волонтери
пішли туди, щоб евакуювати їх разом з їхніми сім’ями з цих будівель, і відвезли
людей до школи.
Тож люди намагаються щось зробити навіть у цій божевільній,
жахливій ситуації. Ми не втрачаємо дух".