You’re viewing a text-only version of this website that uses less data. View the main version of the website including all images and videos.

Take me to the main website

Перший тиждень війни Росії проти України: як це було

Росія восьмий день обстрілює і знищує ключові об'єкти інфраструктури, ракети влучають у житлові будинки. Українські військові повідомляють, що відбивають атаки.

Висвітлення наживо

  1. Прем'єр-міністр Британії Джонсон: "світу потрібна вільна Україна"

    Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон звернувся до українців українською мовою (на 1-59 відео) і сказав, що "світу потрібна вільна Україна". "Слава Україні", - вже не перший раз сказав Джонсон.

    Також він звернувся до росіян російською: "я не верю, что это война от вашего имени".

  2. Ніч буде більш тяжкою, ніж день - Зеленський

    Президент каже, що ”ця ніч буде більш тяжкою, ніж день. Під ударом багато міст нашої держави: Чернігів, Суми, Харків, міста півдня. Особлива увага Києву. Не можна втратити столицю. Цієї ночі ворог застосує усі наявні у них сили, щоб зламати наш опір. Підло, жорстко, і не по-людськи. Цієї ночі вони підуть на штурм. Всі маємо розуміти, що нас чекає.”

    Зеленський сказав, что втрати ворога - “сотні, сотні солдатів, які перейшли кордони”.

    Про тактику ворога: “Не має такої правди, яка могла би пояснити, чому обстрілюють з реактивної артилерії дитячі садочки”, сказав Зеленський, нагадивши як у Ворзелі ворог бив “Градами” по дитячому будинку та по Охтирці били “Ураганами”.

  3. Навчання припинили на два тижні в усіх закладах освіти

    "Інформую, що з метою убезпечення всіх учасників освітнього процесу сьогодні направлено листа керівникам департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій і керівникам закладів фахової передвищої та вищої освіти з рекомендацією щодо припинення освітнього процесу в усіх закладах освіти таоголошення канікул на два тижні. Прошу освітян і всіх українців орієнтуватися на офіційні джерела інформації. Крім того, не переходьте за підозрілими посиланнями, кнопками, а також не поширюйте непідтверджену інформацію. Звертаюся до всіх із закликом не панікувати та слідувати рекомендаціям державних і місцевих органів влади, а також правоохоронців. Підтримуємо наших військових ЗСУ! Тримаємо стрій. Ми – сильні! Ми – Україна!" - сказано у повідомленні міністра освіти України Сергія Шкарлета.

  4. Акції на підтримку України в усьому світі

    У багатьох містах світу проходять акції на підтримку України. Франція, Італія, США, Велика Британія - тисячі людей протестують у цих країнах проти війни, яку розпочала Росія.

  5. Біля Польщі побільшало пунктів, де можна перетнути кордон пішки

    У Держприкордонслужбі повідомили про розширення пунктів, де кордон з Польщею можна перейти пішки.

    Відтепер українці можуть піти в сусідню країну пішки у всіх автомобільних пунктах пропуску в Львівській області, а також у пункту "Устилуг", що на Волині.

    Нагадуємо, що вчора прикордонники попереджали: через воєнний стан за межі України не випускатимуть українських чоловіків віком від 18 до 60 років.

  6. Україна та Росія радяться, де та коли вести переговори

    Прессекретар українського президента Сергій Никифоров спростовує російські заяви про те, що Україна відмовилась від переговорів.

    "Ми відповіли згодою на пропозицію президента Російської Федерації. Безпосередньо в ці години сторони консультуються про місце та час проведення переговорного процесу", - написав Никифоров у своєму фейсбуці.

    За словами Никифорова, Україна була та залишається готовою говорити про припинення вогню та мир. Ця позиція незмінна.

    "Що швидше почнуться переговори, то більше буде шансів відновити нормальне життя", - додав прессекретар.

    Раніше прессекретар російського президента Дмитро Пєсков повідомляв, що Україна передумала говорити у Мінську.

  7. Боррель: "Ви - не одні!"

    "Ваша державність піддається сумнівам, ваші міста атакують, а ваших людей вбивають за наказом однієї людини"

    "Ви – не одні. Ми ніколи не погодимся з тим, що вашу країну намагаються стерти з карти світу".

    Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель зробив сильну заяву.

  8. Київська ТЕЦ-6 у нормі. Пошкоджень немає

    ТЕЦ-6 видає електроенергію і тепло для міста. Там зараз працює чергова зміна, ніяких проблем немає, кажуть в КМДА.

    Дві години тому мер столиці Віталій Кличко повідомляв про 5 вибухів на станції.

  9. Нацгвардія викрила фейковий підрозділ тероборони у Києві

    "Будьте уважні, у місті працюють ворожі диверсійно-розвідувальні групи", - пишуть нацгвардійці у фейсбуці.

  10. Ситуація у Чернігові, є поранені

    Чернігів повністю перебуває під контролем ЗСУ, повідомив у своєму відеозверненні голова Чернігівської ОДА В’ячеслав Чаус.

    Він наголошуєна цьому, бо, за його словам, в області поширюється дезінформація про "здачу" міста. Міський голова теж перебуває у Чернігові.

    За день у місті - 5 поранених. Одна людина прооперована, життю загрози немає. Лікарні працюють в штатному режимі, каже Чаус.

    У Чернігові пошкоджена котельня, є пориви ліній електропередач.

    Раніше були повідомлення про те, що 4 снаряди влучили в насосну станцію комунального підприємства "Чернігівводоканал".

    Обладнання та мережі електроживлення були пошкоджені, але вже ввечері в місті водопостачання та водовідведення відновили запевняє міський голова.

    Територія Киїнської ОТГ на Чернігівщині забезпечується питною водою безперервно. Тиск питної води в нормі. Одна насосна станція водопроводу знеструмлена і тимчасово не працює.

  11. На Сумщині бачили ворожу колону з майже 400 одиниць військової техніки

    Через село Чернеча Слобода Конотопського району рушили "Гради", заправники пального, вантажівки, танки, БТРи, БМП, спецтехніка, розповіли місцеві кореспонденту УНІАН.

    Люди розповідають, що росіяни часом зупинялися біля будинків, намагаючись купити "за будь-які гроші" сало та самогон.

    "На вигляд це були юнаки років 20-ти, напевно, буряти якісь, невисокого зросту", - кажуть люди.

    На запитання, чи знають вони, де знаходяться і куди прямують, ці солдати відповідали: "Не знаємо, де ми, але їдемо на Київ".

    "Ніякі продукти ніхто їм, звичайно, не продав», – сказали селяни.

  12. У Харкові росіяни обстріляли Центр крові та навчальний заклад, є жертви

    Про це у Facebook повідомив голова Харківської ОДА Олег Синєгубов. Він пояснив, що жертви - мирне населення, однак не дав інших деталей.

    Усі служби - ДСНС, ГУНП, Центри екстренної медичної допомоги ліквідовують наслідки російського вторгнення. Щохвилини рятують українців, пише чиновник.

    ”Російські війська продовжують цинічне і жорстоке вторгнення у Харківську область", - розповідає Синєгубов.

    За словами голови ОДА, від початку російського вторгнення в Україну на Харківщині постраждали 82 людини: 59 цивільних та 23 військових. Загинули – 11, серед них 4 військових та 7 цивільних.

    Синєгубов наголосив, що Збройні сили України та прикордонники, чоловіки з територіальної оборони - на бойових позиціях.

    "Наші бійці змушують ворогів кидати техніку та озброєння і тікати назад до російського кордону”, - наголосив голова.

  13. Ще більше фото мітингу з Тбілісі

  14. Багатотисячний мітинг у Грузії на підтримку України

    Фотографією поділився радник керівника МЗС Антон Геащенко в своєму телеграмі.

  15. Друга доба нападу: як доїхати з Оболоні до центру Києва?

    Кореспондент ВВС розповів про свій досвід поїздки столицею у другу добу після початку повномасштабного нападу Росії на Україну:

    "Оболонь – житловий район у північній частині Києва, ще позавчора був відомий хіба що через найбільший в Україні пивзавод.

    Сьогодні – його ім'я гримить у ЗМІ всього світу. І в прямому сенсі теж: сьогодні зранку тут було голосно від вибухів з боку розташованого недалеко аеродрома в Гостомелі. Саме через Оболонь, вважають українські військові, можуть увійти до міста російські війська, що підступають до Києва.

    Зазвичай дорога з Оболоні до центру міста займає пів години – і то від сили. Сьогодні я добирався мало не дві години – і з пригодами. Вони почалися, щойно я вийшов на свій сходовий майданчик. Сходами донизу йшов мій сусід згори – я часто бачив його на лавочці коло під'їзду, такий добродушний чолов'яга в окулярах. Тільки от зараз він був одягнений в камуфляж, на його спині був військовий рюкзак, а на плечах – новенький автомат Калашникова. Я трохи спантеличено поздоровався, він відповів, а тоді, наче нічого незвичного не відбувається, пройшов далі. На вулиці біля під'їзду на нього чекав товариш, вбраний так само, і з таким самим "обвісом". Вони залишилися курити, а я пішов далі, згадуючи про те, що українське керівництво напередодні оголосило, що усі громадяни, які записалися до військ територіальної оборони, отримають доступ до вогнепальної зброї для спротиву вторгненню. З того часу автомати видали 18 тисячам киян, одним з яких виявився мешканець мого під'їзду.

    Шлях до метро зазвичай займає сім хвилин. Просто у дворі – цілодобовий кіоск. Вчора біля нього була черга в десяток людей – в основному розбирали воду в шестилітрових бутлях і консерви. Ця черга нікуди не зникла. Трохи далі – аптека. Вчора тут теж була черга, сьогодні – немає. Підходжу ближче. Виявляється, вона зачинена. Ще ближче до станції метро – банкомат. Біля нього теж нікого. Так і є: в ньому закінчилася готівка – швидше за все, ще вчора.

    І ось я біля метро. Біля входу стоять троє чоловіків з автоматів, одягнені в цивільну форму. Сходжу вниз – і тут виявляється, що всі три станції метро, розташовані на Оболоні, не працюють. Тобто зайти туди можна, але поїхати – ніяк. Усі вони перетворилися на бомбосховища. На платформі станції "Мінська", на сходах, що ведуть до неї, біля турнікетів, сидять, стоять і лежать сотні людей. Хтось спілкується з кимось по відеозв'язку – мовляв, людей багато, проте не душно. Хтось гладить кішку. Хтось втішає дитину. Одні люди розташувалися на принесених з собою стільчиках, інші – на карематах. Черга до єдиного на станції службового туалету розтягнулася на кілька десятків метрів. Але мені потрібно їхати.

    Я піднімаюся нагору і включаю "Убер". "На жаль, на вашій території послуга недоступна", - читаю повідомлення на екрані телефону. Інший популярний у Києві застосунок таксі – "Болт" – теж не працює. Поруч зі мною кілька людей за старою модою "голосують" – намагаються спіймати машину, махаючи рукою. Ніхто не зупиняється. Чую від когось, що ніби працює "Уклон". Я давно стер "Уклон" з телефону. Треба поставити назад, але тут у повітрі чується звук сирени повітряної тривоги. Я, звичайно, чув заяви російських військових про те, що житлові квартали українських міст у безпеці, так. Але ще я бачив фотографії зруйнованого "прильотом" під'їзду київської багатоповерхівки і ракети, що не вибухнула, а застрягла в асфальті посеред Московського проспекту в Харкові. Тому вирішую від гріха подалі зайти назад до метро. Мій приклад наслідують ще зо два десятки перехожих. Переважна частина людей, яких я бачу на поверхні, здається, не звертають увагу на сирену – як все ж таки швидко вона стала для киян звичною справою. Під землею інтернет працює на мінімальній швидкості, тому "Уклон" інсталюється на телефон тільки після того, як я повертаюсь на поверхню.

    Зазвичай ціна за поїздку з "Мінської" до центру – 120 гривень. Від сили 150. "Уклон" пропонує мені знайти машину за 250. Добре. Але пошук таксі триває хвилину, дві, п'ять. За цей час я встигаю обдзвонити ще кілька служб таксі та помахати рукою машинам, що проїздять повз мене. Ніхто не зупиняється, і я починаю піднімати ціну в застосунку. 300 гривень, 400, 500. Рубен на білому "Рено" знаходиться за 600.

    Телефонує мені. Попереджує: у двори заїжджати він не буде, я мушу вийти на обочину якоїсь великої вулиці. Моє розташування його влаштовує, і ось за п'ять хвилин він під'їжджає.

    Поруч зі мною "голосує" сім'я. Хлопець, його дружина і донька. В руках доньки – переноска з котом. Жінка – при надії.

    "Куди ви їдете? Доїдемо до Теремків (район на півдні Києва)?" – питає хлопець. "Ні, ми в центр".

    "Підкиньте хоч до Поштової", - за межами Оболоні метро працює в нормальному режимі.

    "Нема питань, сідайте, це по дорозі", - кажу я.

    Але це не входить до планів Рубена. "П'ятсот гривень", - говорить він.

    "Перепрошую, але це моля замовлення, вам потрібно буде просто зробити зупинку по дорозі", - намагаюся заперечити я.

    "Не розповідай мені, що мені робити, - відрізає таксист. – Інакше не поїде ніхто".

    Така перспектива не радує нікого з нас. Ми завантажуємося до машини і якийсь час їдемо мовчки. Потім Рубен починає пояснювати своє рішення.

    "Ти гроші в моїй кишені не рахуй. Я зараз міг би вдома сидіти, і ви б усі нікуди не поїхали. Я що, за безплатно годинами в черзі за солярою стою?" – протягом останніх днів на українських заправках справді виникли проблеми з доступністю палива.

    Доїздимо до Поштової площі. Мої попутники висаджуються, розплачуються і прощаються з водієм. "Доброго вам здоров'я, бережіть себе", - сердечно прощається з ними Рубен.

    Ми доїжджаємо до адреси мого призначення і теж прощаємося. Виходячи, помічаю, що за наступне замовлення Рубен заробить 2500 гривень. До війни за ці гроші можна було доїхати… ну, скажімо, за Чернігів, до кордону з Білоруссю. Сьогодні, підозрюю, жоден київський таксист не повезе туди ні за які гроші.

  16. Тероборона Києва отримала ракети NLAW

    Про це повідомляють Сухопутні війська ЗС України.

    NLAW - це шведські переносні протитанкові керовані ракети.

  17. Ворог завдав точкових ударів по аеродрому у Миргороді

    "Щойно завдано точкові удари по нашому аеродрому, жертв немає", - повідомляє у фейсбуці Миргородська міська рада.

  18. Після важких боїв та значних втрат росіяни зупинилися біля Конотопа - ЗСУ

    Ось, що повідомляють Сухопутні війська ЗС України:

    "У загарбників проблема з пальним та постачанням. Танкісти ходять з каністрами і намагаються купити пальне, кажуть військові.

    Російські солдати вимагають їжу в місцевих. Зафіксовано випадки мародерства закладів торгівлі з боку росіян.

    На околицях містечка знаходиться близько 40 одиниць спаленої російської техніки".

  19. УВАГА — ЗАГРОЗА АВІАУДАРУ В КИЄВІ!

    Всім терміново прослідувати в укриття - КМДА.

  20. В Одесі чути стрілянину, транспорт згортає роботу

    Ввечері жителі різних районів міста почули стрілянину. За їхніми словами, вона доносилася з боку Чорного моря, зокрема, Одеського порту, розповідає кореспондент УНІАН.

    Також городяни в соціальних мережах пишуть, що тролейбуси на великій швидкості повертаються з центру міста в депо.

    У мерії повідомили, що до 21:00 весь громадський транспорт повернеться в депо, і городянам треба поспішити додому.