Голова Сумської державної адміністрації Дмитро Живицький офіційно звернувся до ЗСУ, міністра оборони, президента та всього світу з вимогою дати регіону важке озброєння та броню.
"Наша територіальна оборона тримає сьогодні усі населені пункти, голими руками та лише з автоматами в руках з коктейлями Молотова ми зупиняємо десятки і сотні ворожої техніки", - каже Живицький.
Наразі Сумщина - один із найбільш постраждалих регіонів від нападу Росії на Україну.
Росіяни обстріляли місто Охтирка на Сумщині, що, за словами мера, майже наполовину зруйновано. За його словами, зараз у регіоні більше десятка тисяч техніки, важкого озброєння та систем залпового вогню.
Станом на 28 лютого журналісти "Суспільного" нарахували 30 загиблих та понад 70 поранених, за інформацією офіційних звітів Сумської військової адміністрації та керівників місцевих громад.
"Я не прошу, я вимагаю забезпечити Сумську область ударами Байрактарів, забезпечити роботу по наземним цілям ворога високоточною зброєю, ракетами. Я вимагаю авіації, яка не дасть сьогодні стерти з лиця землі мою рідну Сумщину", - звертається Живицький до лідерів держави.
За словами керівника регіону, місцевим захисникам потрібні тепловізори, снайперські гвинтівки та набої, рації, бронежилети, каски, тактичний одяг, гранатомети, Джавеліни, Енлоу чи будь-які протитанкові реактивні системи.
"Сьогодні наша територіальна оборона - гола й боса - захищає 1 млн 100 мешканців Сумської області", - каже чиновник.
Він застерігає: якщо його регіон не зупинить росіян, то завтра вони будуть у Києві.