Чи був тиск Трампа?
"Він потужний і енергійний, але на мене він не давив", - прокоментував Володимир Зеленський спілкування з президентом США.
Володимир Зеленський провів у Києві пресмарафон із журналістами. Таким новим форматом команда президента вирішила замінити традиційну пресконференцію. Як все це відбувалося - в трансляції BBC News Україна.
"Він потужний і енергійний, але на мене він не давив", - прокоментував Володимир Зеленський спілкування з президентом США.
"При всій повазі до США, ми не обслуговуючий персонал політики Сполучених Штатів. Ми – незалежна країна. Ми хочемо не втрачати відносини, а укріплювати їх", - заявив Володимир Зеленський у відповідь на питання журналіста про те, що він буде робити, якщо Трамп буде продовжувати просити у нього про послуги.
"Я не впливаю на рішення судів", - так прокоментував Володимир Зеленський ситуацію довкола судових процесів щодо "Приватбанку" і бізнесмена Ігоря Коломойського.
На питання про те, чи говорив він з Ігорем Коломойським про "Приватбанк", Зеленський сказав: "Ні".
"Єдине, що ми піднімали щодо "Приватбанку", це моя позиція - захищати державу. Він про це прекрасно знає", - зазначив пан Зеленський.
"Приватбанк", який належав Ігорю Коломойському, націоналізували після того, як у грудні 2016 року з'ясувалося, що в його балансі утворилася "діра" у 5,5 млрд доларів.
У квітні 2019 року Окружний адміністративний суд Києва визнав націоналізацію "Приватбанку" незаконною.

Автор фото, Офіс президента
"Я не згоден з його позицією, що він (Данилюк - Ред.) пішов через Приватбанк", - прокоментував Володимир Зеленський відставку секретаря РНБО Олександра Данилюка.
При цьому він заявив, що "Саша хотів бути прем'єр-міністром України".
"Але я обрав іншу кандидатуру", - додав президент.
За його словами, на рішення про відставку Данилюка також вплинули його складні стосунки з Андрієм Богданом, головою Офіса президента.
Раніше пан Данилюк розповідав, що пішов у відставку через конфлікт з Богданом і через ситуацію з Приватбанком.
"Богдан – це людина фахівна", - сказав Володимир Зеленський про голову своєї адміністрації.
Президент Володимир Зеленський заявив журналістам, що збереження Арсеном Аваковим посади міністра внутрішніх справ - це не результат компромісу, а він дійсно не знайшов кращої кандидатури.
Кореспондентка BBC News Україна запитала у президента Зеленського, чи він не втомився.
Глава держави відповів, що "готовий спілкуватися стільки, скільки треба".
На пресмарафоні Володимира Зеленського виник скандал - на фудкорт прийшла жінка, яка хотіла поспілкуватись з президентом. Вона стверджує, що є вдовою загиблого в АТО, а держава і "корумповані судді" її пограбували та не допомогають.
"Мене держава пограбувала, система пограбувала", - передає слова жінки кореспондентка ВВС.
Жінка здійняла крик і звернула на себе увагу всіх пристуніх.
Нагадаємо, що прохід на перший поверх фудкорту вільний для всіх охочих.
-

Автор фото, ВВС
Президент Зеленський поскаржився на те, що він перебуває у складній ситуації через Мінські угоди.
“У Мінських угодах є відведення ще деяких [ділянок]. Ви знаєте? Які ми не можемо собі дозволити. От що мені з цим робити? Але підписали - підписав незалежний президент…, підписала людина, яка зараз ходить і каже: ай-я-яй", - розповів Зеленський.
Він натякнув на Петра Порошенка, за президентства якого були досягнуті Мінські угоди.
“Знаєте, я, як Ван Дамм, у таком конкретному шпагаті знаходжусь. Було б три ноги - мене б на три посадили. Тому я роблю те, що можу у цих рамках. І виходжу з них так, як можу - відводжу там, де можу забезпечити безепкову ситуацію", - пояснив Володимрр Зеленський, однак не назвав конкретних деталей.

Автор фото, Офіс президента
Вся територія Фудмаркет, де проходить марафон, заповнена журналістами і співробітниками УДО, розповідає наш кореспондент Оксана Тороп з місця події.
На першому поверсі є кілька звичайних відвідувачів, ресторани працюють в звичайному режимі. На другий поверх пускають тільки журналістів, там штовханина.
Деякі журналісти не знаходять себе в списках, хоча документи на Акредитація подавали. Зеленський іноді виходить прогулятися, в туалет, йому на шляху намагаються поставити питання, він відповідає, в гарному настрої.
Усередині душновато і шумно, через це журналістам, які стоять у черзі на спілкування, не чути, що говорить президент, додає наш кореспондент.
Зеленський не відповів на питання про те, чи готовий він перенести свій офіс у Золоте: “Ви хочете, щоб я переніс свій офіс в Золоте? Я петицію бачив”.
Раніше була зареєстрована онлайн-петиці про перенесення Офісу Зеленського у Золоте на Луганщині, де заплановане розведення сил.
Володимир Зеленський запитав у журналіста "Нового времени", чи вважає він нормальним, що українські ЗМІ належать іноземцям.
Журналіст Андрій Яніцький відреагував на це так: "Йдемо російським шляхом? ІМХО, публічна атака на НВ як медіа, кінцевий власник якого іноземець, - це ж атака і на BBC, і на Радіо Свобода, на DW тощо".
"Дещо подібне ми вже спостерігали нещодавно в Росії. Слідом за іноземцями рота почнуть закривати місцевим вільним медіа. Так ми дійдемо за кілька років до ситуації, коли редакції незалежних українських ЗМІ почнуть працювати із Риги чи Праги. А в Україні залишаться тільки медіа великих олігархів", - написав він у Facebook.
За стіл сіла третя група.
Загалом “таймінг” марафону трохи змістився - якби кожна група спілкувалася з президентом по пів години (як заявлялося), то зараз мала б починати вже четверта група.
Загалом 30 хвилин не вистачає групі - Володимира Зеленського постійно "дозапитують" після відведеного часу.
Керує всім процесом заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко, передає наша кореспондентка з місця події.
"Загалом настрій у президента хороший, жартує. На питання журнілістів радо відповідає, не тікає", - додає вона.

Володимир Зеленський планує сьогодні поставити рекорд спілкування з пресою.
Як передає кореспондет ВВС News Україна Оксана Тороп, про це він сказав журналістам.
У перерві між спілкуванням з різними групами журналістів він пройшов повз фуршетний стіл, проте їжу не чіпав.

Автор фото, ВВС
Президент сказав, що готовий до повернення до двосторонніх перемовин з Володимиром Путіним про обмін полоненими.
"Якщо Нормандський формат буде відкладатись, тоді ми будемо знаходити інші формати, як повернути наших людей. Є варіант, який спрацював – прямі перемовини мої з президентом РФ. Я з приводу повернення людей готовий на прямі перемовини", - заявив президент.
Втім, є і ті, кому такий формат спілкування з пресою подобається:
У соцмережах не бракує критики заходу:
"Подивився 10 хвилин. Вимкнув. Красива вистава, нічого особливого. Поки що зручні питання та абсолютно далекі від компетентності відповіді.
Балаканина для замилювання очей. Щось нагадує мені спілкування Лукашенка чи Путіна під час "Прямих ліній" з президентом", - написав Андрій Смолій.

Автор фото, Reuters