Перемир'я на Донбасі: є постріли і провокації, але "обстрілів не зафіксовано"

Published
Час прочитання: 1 хв

Після встановлення режиму припинення вогню на Донбасі опівночі 27 липня постріли на лінії зіткнення не припиняються.

Про це свідчать дані ОБСЄ та української Операції об'єднаних сил (ООС).

Зокрема, у перший же день тиші, відповідно до звіту Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, спостерігачі зафіксували 111 "порушень припинення вогню", в тому числі 21 вибух.

За останню добу, станом на 7:00 29 липня ООС зафіксувала "лише один постріл" з боку сепаратистів.

"Зафіксовано лише один постріл з підствольного гранатомету, що здійснили збройні формування Російської Федерації поблизу населеного пункту Шуми, постріл був неприцільним і ніс провокативний характер, тому наші воїни вогонь у відповідь не відкривали", - йдеться в повідомленні пресцентру ООС.

У той же час в повідомленні наголосили, що "обістрілів не зафіксовано"

Порушують режим тиші, але не перемир'я

Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков 28 липня зазначив, що постріли, які фіксують під час перемир'я з боку сепаратистів, цього перемир'я не порушують.

"На сьогоднішній день багато критики щодо того, що вже було кілька випадків порушення цього режиму тиші з використанням стрілецької зброї. Йде обговорення, чи це порушення перемир'я, чи порушенням режиму тиші", - заявив він під час вебінару 28 липня.

"Я переконаний, що це є порушенням режиму тиші, а не режиму перемир'я", - додав він.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!