"Аж двері хитаються". Хвилі "Шахедів" на Київ другу ніч поспіль

Published

Росія другу ніч поспіль атакує Київ хвилями дронів. Повітряна тривога у столиці лунала майже пʼять годин.

Внаслідок атаки в одному з районів Київщини пошкодило інфраструктурний об’єкт. За попередньою інформацією, жертв та постраждалих немає, повідомив начальник Київської ОВА Руслан Кравченко.

Є руйнування і на Черкащині, де збили Шахед.

Ніч проти неділі у Київській, Полтавській та Черкаській областях була знову неспокійною.

Як повідомив голова Київської міської військової адміністрації Сергій Попко, повітряну тривогу у столиці України оголошували кілька разів.

Російські військові запускали безпілотники "багатьма групами", які "заходили на атаку Києва хвилями в різних напрямках, постійно змінюючи вектори руху".

Кореспонденти BBC Україна у Києві та сусідніх містах чули потужні вибухи.

"Родичі у Білій Церкві кажуть, що аж двері хитаються, такі вибухи", - розповіла журналістка.

Інші звернули увагу на те, що тривоги пролунали з перервою лише у чотири хвилини.

У місті не зафіксували постраждалих чи критичних руйнувань уточнив у своєму повідомленні голова КМВА.

Він додав, що Росія активізувала атаки на Київ і закликав не нехтувати повітряними тривогами.

У повітряних силах повідомили, що росіяни атакували Україну з Курської області ударними БпЛА типу "Шахед". З 20 ударних безпілотників 15 збили. З них десять - на підступах до Києва чи в самій столиці.

Протиповітряна оборона працювала у Київській, Полтавській та Черкаській областях.

Начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець розповів, що російський безпілотник збили над Звенигородщиною. Уламками незначно пошкодило п'ять будинків, люди не постраждали.

Глава Херсонської ОВА Роман Мрочко повідомив, що за минулу добу російські військові обстріляли Херсонську міську територіальну громаду п'ять разів. Унаслідок нічного обстрілу Херсона двоє людей отримали поранення.

У попередню ніч Росія запустила десятки ударних дронів по різних регіонах України. Українським ППО вдалося збити 29 із 38 БПЛА.

У своєму вечірньому зверненні у суботу президент України Володимир Зеленський заявив, що військово-повітряні сили України збили найбільшу кількість дронів, запущених Росією за понад шість тижнів.

Зеленський заявив, що Росія може накопичувати ракети для атак на енергетичну інфраструктуру України взимку.

Удари безпілотників у ніч проти суботи спричинили відключення електроенергії у понад 400 містах і селах по всій Україні, а також пошкодили нафтобазу в Одесі на півдні країни, залишивши 2000 родин без світла, повідомляли у ДТЕК.

У Донецькій області без світла залишилося майже 21 тисяча людей, а в Запорізькій області знеструмлено 63 населених пункти.

Зеленський заявив, що Росія може накопичувати ракети для зимової атаки на енергетичну інфраструктуру України.

Skip Підписуйтеся на нас у соцмережах and continue readingПідписуйтеся на нас у соцмережах

End of Підписуйтеся на нас у соцмережах

Водночас російська влада повідомила про збиття безпілотника у Підмосковʼї близько першої години ночі за місцевим часом.

Про це у своїх телеграм-каналах написали міністерство оборони РФ та мер Москви Сергій Собянін. Безпілотний літальний апарат знищили над територією Богородського міського округу Московської області.

Україна ці твердження не коментувала, незалежного їх підтвердження на цю мить також немає.