You’re viewing a text-only version of this website that uses less data. View the main version of the website including all images and videos.
Атака "шахедів" на інфраструктуру півдня та дві нічні тривоги в Києві
Ввечері п’ятниці та в ніч проти суботи Росія атакувала різні регіони України десятками дронів. Напад "шахедів" відбувався кількома хвилями. Українським ППО вдалося збити 29 із 38 БПЛА.
"Із 20-ї години 17-го по 04 годину 18 листопада 2023 року російські окупанти атакували Україну з північного та південно-східного напрямків (Курська область, Приморсько-Ахтарськ -РФ) ударними БпЛА типу "Shahed", - йдеться у повідомленні Командування Повітряних сил у Телеграм-каналі.
Для знищення "шахедів" українські захисники використовували авіацію, зенітні війська та мобільні вогневі групи.
Інфраструктура півдня під ударом
Першим під удар потрапило Запоріжжя. За повідомленням голови ОВА Юрія Малашка, "з 20:10 по 21:42 ворог випустив по обласному центру 8 безпілотників – 4 вдалося знищити".
"Внаслідок атаки зайнялась пожежа на об'єктах інфраструктури. Інформація про постраждалих не надходила", - йдеться у повдіомленні Запорізької ОВА.
На Одещині тривога тривала з пів на першу до 2:30. Місцева ОВА попереджала про небезпеку для Одеси та Білгород-Дністровського району.
За повідомленням Сил оборони півдня, в Одеському районі один шахед влучив у об’єкт енергетичної інфраструктури.
"Пошкоджено адмінбудівлю. Спалахнула пожежа, яку оперативно локалізовано. Один цивільний співробітник отримав поранення, його госпіталізовано", - повідомляють Сили оборони півдня України.
У ДТЕК повідомили, що в області 2 000 родин залишились без світла, а ситуація також ускладнилась несприятливими погодними умовами.
Ще 8 дронів на південному напрямку вдалося знищити. Зокрема, у Миколаївській області знищили 6, і по одному на Одещині та Херсонщині.
Росіяни також обстрілюють Херсон і з артилерії. За словами голови Херсонської ОВА Олександра Проскудіна, за попередню добу росіяни випустили по місту 26 снарядів. Вони цілилися у житлові квартали та будинок культури у Бериславському районі. Через ці обстріли одна людина загинула, троє були поранені.
Пізніше міністерство енергетики повідомило, що на Одещині цієї ночі було пошкоджено нафтобазу, а також електромережі, через що без світла залишилися півтори тисячі споживачів.
У Запорізькій області через падіння дрона було відключено повітряну ЛЕП, але споживачі не знеструмлювалися.
Дві нічні тривоги в столиці
В Києві за цю ніч було дві повітряні тривоги – з чверті по опівночі до 1:20 та з 4 ранку до 5:15.
Як повідомив голова Київської міської військової адміністрації Сергій Попко, усі дрони, що летіли до столиці - "майже десяток" - були збиті ще на підступах до міста, і, за попередніми даними, жертв та руйнувань немає.
Він також повідомив, що дрони були запущені з південного напрямку, але підлітали до Києва з півночі.
"Аби дістатися столиці, БпЛА рашистів подолали складний маршрут протяжністю ледь не 1000 км", - йдеться у повідомленні КМВА.
Це вже друга масована атака шахедами на Київ від початку листопада.
Втім, друга, ближча до ранку тривога цієї ночі в Києві також була пов'язана із загрозою застосування Росією балістичних ракет, - про це впродовж тривоги також повідомляли у військовій адміністрації столиці.
Крім столиці і півдня, російським дронам вдалося долетіти до Хмельницької області.
На Хмельниччині під час атаки шахедів вночі працювало ППО. Заступник голови Хмельницької ОВА Сергій Тюрін повідомив, що даних про постраждалих чи пошкодження немає.