You’re viewing a text-only version of this website that uses less data. View the main version of the website including all images and videos.
Угинуо француски петао Морис који је ишао на суд због гласног кукурикања
Петао Морис, чија власница је морала да иде на суд због његовог кукурикања, угинуо је у шестој години.
„Живи будилник" је стекао популарност и постао симбол кампање која штити звуке француских села, јер се нашао усред правне битке због буке.
Прошле године суд је пресудио у Морисову корист и он је до краја живео у кући на острву Олерон.
Петао је угинуо у мају, али је власница сачекала са објавом тужне вести.
„Рекох себи, људи већ имају превише брига због корона вируса",
„Купили смо новог петла и назвали га такође Морис који исто лепо пева. Али никада неће бити као наш Морис", рекла Корин Фесо за француску радио мрежу Франс Блу.
Морисови проблеми почели су када се пар који се пензионисао и преселио да живи у викендици у Олерону, жалио да их петао узнемирава.
Он је на неки начин постао славан у Француској, када је покренута петиција којом је сакупљено десетине хиљада потписа. У Француској је Галски петао један од националних амблема.
Да је суд којим случајем одлучио у корист комшија, Фесо би морала да се пресели са острва на коме је живела 35 година.
Али прошлог септембра, судија је стао на страну власнице и наложио тужитељима да јој исплате 1.000 евра.
„Ово је победа за свакога ко је био у истој ситуацији. Надам се да ће ово направити преседан", рекла је Фесо новинској агенцији АФП.