You’re viewing a text-only version of this website that uses less data. View the main version of the website including all images and videos.
Русија: Родитељи оставили бебу на тераси, она се смрзла
Руски званичници покренули су кривичну истрагу због смрти бебе коју су родитељи оставили на хладноћи, саопштила је полиција.
Седмомесечна беба је у колицима провела пет сати на температури од -7 степени Целзијусових у региону Кабаровск, на далеком истоку Русије.
Родитељи су дете извели на свеж ваздух како би пре заспало, пренели су локални медији.
Министар здравља те области касније је саветовао грађанима да децу не остављају напољу без надзора.
„Увек треба да знате где вам је дете и са ким", написао је на Инстаграму.
„Немојте само проћи ако је нечије дете у опасности. Посебно зими, деца која се изгубе или се повреде на улици лако могу да настрадају услед ниских температура," додао је.
Деца у региону Кабаровск, навео је, све чешће су жртве немара и небриге родитеља.
Према првим подацима, узрок смрти детета је хипотермија, пренела је руска новинска агенција Лента.
Хипотермија се јавља када је тело изложено хладноћи. До хипотермије може доћи и на блажим температурама.
Старије особе и бебе млађе од годину дана су највише изложене ризику од људи који немају других здравствених проблема.
У земљама са хладнијим зимама уобичајено је да родитељи изведу дете напоље да га успавају.
Сматра се да им прија свеж ваздух чак и зими, а да их то чува од прехладе и кашља.
Родитељи у нордијским земљама, као што су Финска и Норвешка, такође верују да дете боље спава ако проведе довољно времена на отвореном.