Америка: Борба на улицама Џерзи Ситија - шесторо мртвих

Аутор фотографије, AFP
Полицајац и најмање још пет особа је настрадало у оружаном сукобу на улицама Џерзи Ситија, у америчкој држави Њу Џерзи.
Два полицајца су рањена током пуцњава које су кулминирале када су се две особе забарикадирале у продавници.
Неколико школа и продавница је привремено затворено.
Још увек није утврђено зашто је дошло до пуцњаве. Власти кажу да у питању није терористички напад.
Полицајац који је настрадао, 39- годишњи Џозеф Силс, припадао је одреду за откривање и одузимање илегалног оружја.
Шеф полицијске управе Мајк Кели рекао је новинарима да је „Силс био први човек у склањању нелегалног оружја с улице".

Аутор фотографије, AFP
Кели је рекао да је сукоб букнуо на локалном гробљу у уторак. Локални медији извештавају да је сукоб полиције и осумњичених повезан са истрагом убиства, али власти то још увек нису потврдиле.
На полицију је одмах отворена ватра, рекао је Кели новинарима, а верује се да је Силс убијен док је прилазио осумњиченима чија имена још увек нису објављена.
Две особе су са гробља побегле у комбију, а затим се затвориле у једној продавници одакле су испалиле стотине шражера на полицију. Сукоб је трајао око четири сата.
Верује се да су њих двојица убила троје људи у продавници пре него што су настрадали. Најмање један преживели из радње је збринут у болници.

Аутор фотографије, EPA
Кели је рекао да истрага показује да се у комбију осумњичених налазила „запаљива направа" која је однета на испитивање.
„На основу онога што знамо за сада не постоји претња по јавну безбедност", рекао је гувернер Њу Џерзија Фил Марфи на конференцији за новинаре.
„Ово је био јако тежак дан за Џерзи Сити и целу државу Њу Џерзи", додао је.






















