Божић и Србија: Бадње вече испред Храма Светог Саве у Београду

Објављено

Стотине људи присуствовале су традиционалном паљењу бадњака испред Храма Светог Саве у Београду.

Према Српској православној цркви (СПЦ), бадњак носи вишеструку симболику.

„Ово младо дрво, обично храстово, симболише Христа и његов улазак у свет. Ложење бадњака представља топлину Христове љубави.

„Затим, бадњак је подсећање на дрво које су пастири донели у пећину и које је праведни Јосиф заложио како би се тек рођени Богомладенац загрејао у хладној пећини", пише на сајту СПЦ.

Наводи се да постоји још једно тумачење које каже да је бадњак „наговештај Христовог страдања и Његовог Крста."

Пратите нас на Фејсбуку,Твитеру и Вајберу. Ако имате предлог теме за нас, јавите се на bbcnasrpskom@bbc.co.uk