Божић и Србија: Бадње вече испред Храма Светог Саве у Београду

Аутор фотографије, Fonet
Стотине људи присуствовале су традиционалном паљењу бадњака испред Храма Светог Саве у Београду.
Према Српској православној цркви (СПЦ), бадњак носи вишеструку симболику.
„Ово младо дрво, обично храстово, симболише Христа и његов улазак у свет. Ложење бадњака представља топлину Христове љубави.
„Затим, бадњак је подсећање на дрво које су пастири донели у пећину и које је праведни Јосиф заложио како би се тек рођени Богомладенац загрејао у хладној пећини", пише на сајту СПЦ.
Наводи се да постоји још једно тумачење које каже да је бадњак „наговештај Христовог страдања и Његовог Крста."

Аутор фотографије, Fonet

Аутор фотографије, Fonet

Аутор фотографије, Fonet

Аутор фотографије, Fonet

Аутор фотографије, Fonet

Аутор фотографије, Fonet

Аутор фотографије, Fonet






















