You’re viewing a text-only version of this website that uses less data. View the main version of the website including all images and videos.
Сепаратисти на Донбасі стягують у заборонену зону "Гради" - штаб ООС
Офіційні представники України повідомили про "грубі порушення" з боку незаконних збройних формувань на Донбасі у так званій зоні безпеці. У сепаратистів ці заяви ще не коментували та не підтверджували.
Про це йдеться у повідомленні на Facebook Операції об'єднаних сил (ООС). Відповідні порушення зафіксувала українська сторона Спільного центру з контролю та координації, яка стежить за виконанням мінських домовленостей.
"Представники збройних формувань РФ продовжують нехтувати своїми зобов'язаннями та грубо порушувати досягнуті домовленості щодо дотримання режиму повного та всеосяжного припинення вогню", - йдеться в повідомленні.
Зокрема, за цим повідомленням, 8 грудня міні-БПЛА представників ОБСЄ зафіксував три реактивні системи залпового вогню БМ-21 "Град" біля населеного пункту Тернове Донецької області.
13 грудня патрулі моніторингової місії ОБСЄ зафіксували 21 реактивну систему залпового вогню БМ-21 "Град" біля селища Хрустальний в Луганській області.
"Все озброєння розміщене з порушеннями лінії відведення", - повідомляє пресцентр ООС.
Крім того, 11 грудня міні-БПЛА ОБСЄ зафіксував радіолокаційну станцію "Дунай" поблизу населеного пункту Вербової Балки в Донецькій області.
За інформацією української сторони, ця станція призначена для ідентифікації і супроводу повітряних об'єктів. Радіус її дії - 160 км.
У зоні ризику опинилась Донецька фільтрувальна станція, яка розташована в безпосередній близькості до лінії розмежування та постачає воду до населених пунктів на підконтрольній Україні території, так і на території сепаратистів.
Зокрема, 29 листопада біля Донецької фільтрувальної станції БПЛА місії ОБСЄ зафіксували 320-метрову траншею, що з'єднує між собою шість бетонних споруд D-подібної форми, спрямованих у напрямку позицій українських військових та 50-метрову траншею з окопом квадратної форми.
За оцінкою експертів, такі споруди призначені для облаштування вогневих позицій, а 50-метрова траншея нагадує мінометний окоп.
Від представників так званих ДНР та ЛНР коментарів, які б спростовували чи підтверджували інформацію щодо цих звинувачень наразі не було.
Перемир'я Зеленського
Чергове "повне та всеосяжне припинення вогню" на Донбасі оголосили 27 липня.
За цей час, станом на 4 грудня, на Донбасі вбили чотирьох українських військових, поранили 15 бійців та здійснили 309 обстрілів.
Втім, президент Володимир Зеленський неодноразово наголошував, що, якби не припинення вогню, кількість загиблих була б значно більшою.