You’re viewing a text-only version of this website that uses less data. View the main version of the website including all images and videos.
Новий пік коронавірусу в Україні. Стрімко погіршується ситуація на Одещині та Харківщині
В Україні зафіксований черговий пік нових хворих на коронавірус, а також стрімко зростає кількість людей, яких треба госпіталізувати.
Напередодні в Україні побільшало "червоних зон" карантину.
"Зростаємо кожного дня"
"Україна з черговими двома антирекордами. Перший - за добу захворіло 1732 людей… Ми знову поставили антирекорд щодо госпіталізації - за минулу добу госпіталізували 330 людей", - розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
За четвер від коронавірусної хвороби померло 19 людей, ще 581 людина одужала.
Тепер в Україні 87 872 підтверджених випадків коронавірусу.
2011 людей померло за весь час епідемії, 46 797 одужало.
"Ми зростаємо кожного дня. У нас до лідерів [за кількістю нових хворих] додалися регіони, які ще два-три тижні тому не давали такої картини. Це Одеська і Харківська області", - відзначив міністр.
Так, лише за минулу добу на Одещині виявили 160 випадків COVID-19, на Харківщині - 205.
За його словами, на Львівщині заповнені вже більше половини місць у лікарнях, розрахованих на коронавірусних хворих. До такого ж рівня наближається Київ, Чернівецька, Рівненська та Івано-Франківська області.
Нові зони
Напередодні в Україні оновили поділ карантинних зон - до "червоних зон" додали кілька районів і міст у Львівській, Івано-Франківській, Рівненській та Одеській областях.
"Червоний рівень у нас встановлений в Івано-Франківській області: Городенківський та Косівський райони. Також червоний рівень встановлений у місті Самбір Львівської області, в місті Біляївка Одеської області, в Рівненській області - місто Дубно, Костопільський та Рівненський райони. Також червоний рівень встановлено в Кіцманському районі Чернівецької області", - цитує Максима Степанова "Укрінформ".
У зонах з червоним рівнем епідеміологічної небезпеки діють такі обмеження: забороняється робота громадського транспорту, відвідування закладів освіти, діяльність ТРЦ, кафе, ресторанів, спортзалів, кінотеатрів, перетини таких районів можливі лише на власному транспорті, також заборонено посадку в міжобласний транспорт, але висадку дозволено.
Степанов додав, що до переліку регіонів зі значним поширенням СOVID-19 входять місто Київ, Волинська область, Закарпатська область, Івано-Франківська область, Львівська область, Одеська область, Рівненська область, Тернопільська область, Харківська область, Чернівецька область.
"Це ті області, в яких по всій території був перевищений показник захворюваності, виявлених хворих 40 на 100 тисяч населення за 14 днів. Потім на території кожного з цих регіонів було визначено конкретні райони або міста, в яких встановлювався різний рівень небезпеки", - пояснив Максим Степанов.
За його інформацією, столиця України, яка раніше була у "зеленій" зоні, перейшла до "жовтої" зони.
А на території всієї Львівської області, крім Самбора, встановлено "помаранчевий" рівень епідеміологічної небезпеки.
Вже у п'ятницю міністр пояснив, що всі зони встановлюють на два тижні - "тому що за цей строк ми можемо стабілізувати ситуацію".
"Дотримуйтесь правил, які встановлено для всієї країни", - закликав міністр.
Він також запевнив, що всі зони встановлюють виключно через ситуацію з коронавірусом.
"Щоб не було політичних спекуляцій", - попередив Максим Степанов.