You’re viewing a text-only version of this website that uses less data. View the main version of the website including all images and videos.
"Пили коров'ячу сечу, їли багато часнику": принаймні 800 людей померли через дезінформацію про Covid-19 - вчені
За перші три місяці цього року щонайменше 800 людей померли через дезінформацію щодо Covid-19, йдеться в новому дослідженні, оприлюдненому в Американському журналі тропічної медицини та гігієни.
Близько 5 800 людей були госпіталізовані через неправдиву інформацію, отриману ними в соцмережах.
Значна кількість смертей сталася внаслідок того, що люди вживали метанол та інші засоби із вмістом спирту.
Жертви, кажуть автори дослідження, помилково вважали, що ці засоби допомагають у боротьбі з Covid-19.
Багато хто з постраждалих слідував порадам, які нагадували достовірну медичну інформацію, але насправді були хибними.
Частина з них, приміром, їли велику кількість часнику, вважаючи, що це убезпечить їх від інфікування, інші - вживали коров'ячу сечу.
Усі ці дії, кажуть вчені, мали "потенційно серйозні наслідки для їхнього здоров'я".
Всесвітня організація охорони здоров'я раніше заявляла, що "інфодемія", тобто поширення фейків навколо Covid-19, шириться так само швидко, як і сам коронавірус.
Станом на 12 серпня у світі зафіксовано понад 20,6 мільйона випадків інфікування коронавірусом. 749 тисяч людей померли.