You’re viewing a text-only version of this website that uses less data. View the main version of the website including all images and videos.
"Блекзит": Каньє Вест створив логотип руху афроамериканців проти демократів
Скандальний репер, чоловік Кім Кардашьян Каньє Вест взяв участь в створенні одягу з логотипом Blexit ("блекзит"). Суть логотипу на футболках та бейсболках - заклик до афроамериканців, щоб вони залишали лави опозиційної до президента Дональда Трампа Демократичної партії США.
Соцмережі дивуються, а ми згадуємо, як ще автор Yeezus контактував з політикою.
Отже, Blexit означає Black Exit, "Чорний Вихід". Таке слово грає з "брекзитом" - виходом Британії з Євросоюзу - і афроамериканською аудиторією, до якої це гасло апелює.
"Блекзит" - це відродження, і я радію, що цей логотип, ці кольори придумав мій друг та супергерой Каньє Вест", - написала політична активістка Кендіс Овенс в Instagram. Вона виступає за залучення афроамериканської молоді до лав прихильників президента Дональда Трампа.
Окрім того, прихильники Трампа використовують у кампанії логотип WE FREE (трохи перекручене "Ми вільні").
Овенс також повідомила, що на наступний рік заплановано "блекзит-тур" по містах США, зокрема, в Чикаго та Філадельфії.
Активісти кампанії WE FREE збираються провести мітинги, де закликатимуть афроамериканців припинити підтримувати Демократичну партію США.
Після галасу у ЗМІ з цього приводу Овенс пояснила в Twitter, що кампанія "блекзит" не відображає політичні погляди Каньє Веста: "Він говорив, що любить Гілларі Клінтон. Він говорив, що любить Дональда Трампа", - зауважує Овенс, приписуючи собі ідею та авторство концепції. Вона попросила громадськість "не політизувати любов".
Розгубленість та "російський слід"
У соцмережах ініціативу активістки, яка скооперувалася з Вестом, сприйняли неоднозначно: багато хто не повірив, що з боку репера не було ніякого політичного підтексту.
"Сміливість не має кольору. Ура вашому руху", - пише користувач nbarcali в Twitter.
Радіють далеко не всі.
"Блекзит" поширюють російськомовні акаунти, за 48 годин зростання пошуку на 1100%", - пише модератор одного з тредів Reddit Адріен Кобб.
Каньє Вест і політика
У середині жовтня Вест та Трамп, а також його донька Іванка і зять Джаред Кушнер зустрілися в Білому домі.
"У той момент, коли я надів цю кепку, я відчув себе Суперменом," - сказав музикант, сидячи в кепці Make America Great Again ("Зробимо Америку знову великою"). Це девіз президентської кампанії Трампа, підтримку якому репер, який нещодавно змінив ім'я на Йє, висловлював і раніше.
Журналістам він сказав, що такий головний убір надає йому сил.
Тепер футболки та кепки з "Блекзитом" продаються по 28 доларів за штуку.
Каньє Вест вже не перший раз енергійно підтримує Трампа.
У квітні він випустив спільний трек з репером T.I. - Ye Vs. The People, у якому розповів про свої політичні погляди і про підтримку політики президента.
Через деякий час T.I. припинив будь-яке спілкування з Каньє - як він пояснив, виключно з політичних мотивів.
"Мені соромно, що я колись був пов'язаний з тобою", - написав T. I. в Instagram.
"Ви не зобов'язані погоджуватися з Трампом, але натовп не змусить мене не любити його. Ми з ним обидва пишемо енергією. Він мій брат", - зазначив Каньє Вест у квітні.
На цьому висловлювання Веста на соціально-політичні теми не закінчилися: "Коли чуєш про рабство, що тривало 400 років ... 400 років? Це звучить як вибір", - сказав артист в травневому інтерв'ю.
Крім того, ще три роки тому Каньє Вест повідомив про бажання висунути кандидатуру на президентських виборах у 2020 році.
Барак Обама, перебуваючи на посаді президента, дав кілька жартівних порад реперу.
Музиканти проти Трампа
Багато музикантів не поділяють ентузіазм Каньє Веста щодо Дональда Трампа, а після майже двох років його перебування при владі деякі з них побачили в поведінці президента "обтяжуючі обставини".
Днями продюсер, учасник дуету Neptunes, співак Фаррелл Вільямс дізнався, що президент Трамп використав його пісню Happy на зустрічі з прихильниками через кілька годин після стрілянини в синагозі в Піттсбурзі, в результаті якої загинули 11 осіб.
"Нічого веселого ("happy") в тій суботній трагедії не було", - написав Трампу адвокат Фаррелла Говард Кінг, і зажадав від президента ніколи більше не використовувати пісні Вільямса на своїх заходах.
Таким чином, засновник Neptunes пішов шляхом Rolling Stones, R.E.M., Ніла Янга та Aerosmith.