Світові лідери не будуть робити офіційне "сімейне фото" на саміті Великої двадцятки на Балі наступного
тижня через загальний дискомфорт у зв'язку з присутністю Росії, пише Guardian.
Лідери G20 традиційно фотографуються разом на
початку самітів, вітаючи одне одного на публіці. Але на цьому саміті, що розпочнеться
наступного вівторка в Індонезії, фотографій не буде.
Російський президент Володимир Путін, проти присутності
якого були деякі країни, заявив, що не приїде в Індонезію.
Але натомість приїде його давній поплічник, керівник
російського МЗС Сергій Лавров.
Він уже влаштовував драматичні сцени на
попередніх самітах, залишивши зустріч міністрів закордонних справ після того,
як заявив колегам, що вторгнення Росії в Україну не є причиною глобальної кризи з голодом, а санкції, спрямовані на ізоляцію Росії, є рівносильними
оголошенню війни.
Під час змагання за лідерство в партії консерваторів
нинішній прем'єр-міністр
Великої Британії Ріші Сунак сказав, що не братиме участі у саміті, якщо там
буде Путін.
Можливо, був би тиск і на інших лідерів, пише видання, якби Путін вирішив
полетіти на Балі. У квітні міністри фінансів залишили зустріч G20, демонструючи
свою позицію щодо присутності Росії.
Раніше агентство Reuters повідомляло, що лідери G20 у Балі збираються засудити застосування чи будь-які погрози
застосування ядерної зброї.
Але оскільки і Росія буде на Балі, британські офіційні особи
визнають, що для лідерів буде майже неможливо узгодити комюніке наприкінці
саміту, жодне з них не було узгоджено на попередніх зустрічах з питань фінансів
чи закордонних справ, нагадує Guardian.
Довгий час було інтригою, чи приїде на саміт президент Володимир
Зеленський, який з 24 лютого не покидав України. Він сказав, що не
братиме участі, якщо Путін буде присутній.
У результаті Зеленський теж виступить на саміті, але, як і
зазвичай, онлайн.