Попри серйозні проблеми в енергетиці та відключення від електрики цілих регіонів України, банківська система працює в безперервному режимі за розробленими заздалегідь безпековими протоколами, повідомляють у НБУ.
"Банки ефективно застосовують заздалегідь розроблені плани безперервної діяльності і регулярно оновлюють їх", - йдеться у повідомленні на сайті Нацбанку.
Там також запевняють, що перебувають на постійному зв'язку із банками "на предмет наявних і потенційних ризиків, щоб своєчасно реагувати необхідними інструментами".
Там нагадали, що ще у перші місяці активних бойових дій для безперервної діяльності банківської інфраструктури важливими були два чинники:
-
резервування потужностей центрів обробки даних (ЦОД), які забезпечують функціонування банківських систем і клієнтських додатків, наявність резервних каналів зв`язку;
-
забезпечення інкасації відділень банків і торговельних підприємств в умовах зростання попиту на готівку.
"Ці напрацювання стали в пригоді й зараз", - пояснили в НБУ.
Водночас там визнають і ризики, що виникли для безперебійного обслуговування клієнтів через російські масовані обстріли.
"З метою мінімізації цих ризиків Національний банк разом із системно важливими банками впроваджують план заходів для забезпечення безперервності роботи банківської системи на випадок тривалої відсутності електропостачання", - йдеться у повідомленні.
У Нацбанку нагадують про перелік відділень, які мають працювати навіть за умов тривалої відсутності енергопостачання. Ці відділення вже підкріплені додатковою готівкою, персоналом та обладнанням.
Чергові відділення вже забезпечуються усім необхідним обладнанням та каналами зв’язку для безперервної роботи за відсутності електрики.
Крім сайтів самих банків, дізнатися про ці відділення можна і на контактній лінії НБУ.
"Вірити в краще і готуватися до гіршого – цей девіз зараз потребує чітких конкретних дій Національного банку і системно важливих банків, - заявляють в НБУ. - Максимальна готовність банківської системи до безперебійної роботи у випадку блекауту та чітка комунікація цієї готовності громадянам – необхідна передумова збереження фінансової стабільності".
Тим часом Приват Банк повідомив, що встановив єдині ліміти отримання готівки в мережі банкоматів банку з карток ПриватБанку та інших українських банків на рівні 20 тисяч грн.
"Таку суму користувачі карток будь-якого банку можуть отримати в банкоматі ПриватБанку за одну операцію, та повторити через три години", - йдеться у повідомленні на сайті банку.
Там нагадують, що на сьогодні в мережі ПриватБанку працюють понад 5 000 банкоматів у всіх регіонах України - ця мережа є найбільшою серед українських банків.
Водночас в "Ощадбанку" повідомили, що скасовують комісію за зняття готівки у своїх банкоматах навіть для клієнтів з інших банків.
"Для тих громадян, хто бажає зняти готівку, є добра новина: відтепер ви можете зробити це у будь-якому банкоматі Ощаду без комісії. І не важливо - з картки Ощаду або ж з будь-якої іншої картки. Відтепер у наших банкоматах немає чужих карток", - йдеться у повідомленні банку у фейсбуці.