Британського бізнесмена заарештували за допомогу російському олігарху обходити санкції США
Міністерство юстиції США оголосило про арешт британського бізнесмена Грема Бонем-Картера, якого звинувачують у змові з метою порушення санкцій, накладених на російського олігарха Олега Дерипаски.
Вони вимагатимуть видачі заарештованого британця владі США.
Як стверджує американський мін'юст, 62-річний Бонем-Картер працював у структурах, підконтрольних Дерипасці, з липня 2003 року - навіть після того, як російський олігарх потрапив під санкції США.
Британського бізнесмена звинувачують у незаконних транзакціях на суму більше одного мільйона доларів "з метою фінансування об'єктів нерухомості в США на користь Дерипаски".
Крім того, Бонем-Картера звинувачують у спробі незаконно перевезти твори мистецтва, придбані російським олігархом, з Нью-Йорка до Лондона у травні 2021 року, приховуючи право власності Дерипаски на них.
Британцю висунули три звинувачення: змова з метою порушення та ухилення від санкцій США, порушення американського закону про надзвичайні економічні повноваження та шахрайство з використанням електронних засобів зв'язку.
За кожним з них чоловіку загрожує до 20 років ув'язнення.