Останні кроки російського президента, зокрема, і указ про часткову мобілізацію, свідчать про те, що його режим слабшає, і через це можна очікувати ескалації російської агресії, вважає польський прем'єр-міністр Матеуш Моравецький.
"Російський ведмідь поранений і, на жаль, найближчим часом можна очікувати ескалації насильства та хвилі російської агресії, - заявив він у подкасті у Фейсбук. - Це не змінює того факту, що з кожним днем режим Путіна слабшає, втрачає кров і повітря".
На думку голови польського уряду, "мало викликати страх, але це свідчить не про силу Росії, а про глибоку кризу, в якій вона опинилася".
Матеуш Моравецький нагадав, що "із самого початку вторгнення (Росії в Україну - Ред.) весь світ дивився на ганьбу російської армії, напівзношену техніку минулої епохи, танки, кинуті посеред поля, солдатів, які, потрапивши в український полон, заявляють, що їм сказали, що вони йдуть на навчання, а не на звичайну війну".
Він також нагадав, що у перші місяці війни на фронт відправляли представників етнічних меншин Росії, але тепер довелося мобілізувати і етнічних росіян.
"Зараз, на тлі зростаючих втрат у людях і техніці з боку Росії, на тлі відвоювання українцями своїх міст, Путін припертий до стіни", - вважає польський прем'єр.
Він також відзначив, що його дещо вразила реакція російського суспільства, коли "буквально через годину після виступу Путіна російський інтернет захлиснула хвиля запитань про те, як уникнути призову в армію, а в пошуковій системі Google запанували гасла: як зламати руку або як покинути Росію".
"Було б найкраще, звичайно, якби багато росіян, які є противниками системи, залишалися в Росії і боролися за зміни", - зазначив очільник уряду Польщі.