За останню добу в Україні є "нові звільнені населені пункти в кількох областях", заявив президент Зеленський у відеозверненні, не уточнивши, які саме.
Запеклі бойові дії тривають, каже український президент, але "перспектива цих бойових дій залишається очевидною: усе більше окупантів намагається втекти, усе більше втрат несе ворожа армія, усе більше розуміння того, що Росія зробила помилку, пішовши війною проти України".
За словами Володимира Зеленського, лише на Харківщині було звільнено понад чотири з половиною сотні населених пунктів.
"Після окупантів залишилося багато замінованих ділянок, багато розтяжок,
майже вся інфраструктура зруйнована. Збитки колосальні", - заявив український президент.
Він також спростував тезу, поширювану російськими пропагандистами про те, що "Україна нібито вважатиме колаборантами ледве не всіх, хто залишився на
окупованій території".
"Абсолютна маячня", - заявив Володимир Зеленський, додавши, що "якщо людина не
служила окупантам і не зрадила України, то немає підстав вважати таку людину
колаборантом".
Український президент також заявив, що випадки співпраці з росіянами на окупованих територіях є поодинокими:
"Сотні тисяч наших людей перебували на тимчасово окупованій території. Багато
хто допомагав нашим військовим і спецслужбам. Багато хто просто намагався
вижити й чекав, коли повернеться український прапор.
Звичайно, були й ті, хто зрадив Україну. Але такі випадки доволі швидко
встановлюються Службою безпеки України та не є масовими. Росія не зустріла
масової підтримки в Україні, і це факт".