Російський президент Володимир Путін заявив, що підрив на Кримському мосту організували і виконали українські спецслужби.
"І автори, виконавці, замовники - спецслужби України", - сказав Путін під час зустрічі з головою Слідчого комітету Росії Олександром Бастрикіним, свідчить стенограма на сайті Кремля.
Під час зустрічі Бастрикін відзвітував, що після вибуху відкрили кримінальне провадження за статтею про тероризм.
"Всі наші дані початкового етапу розслідування сьогодні дозволяють нам зробити однозначний висновок - це теракт, який готували українські спецслужби", - доповів Бастрикін Путіну.
У суботу російський Національний антитерористичний комітет заявляв, що на мосту стався підрив вантажного автомобіля, що призвело до спалаху семи паливних цистерн залізничного складу. У результаті обвалилася частина автомобільного мосту.
"Нами вже встановлений маршрут руху вантажівки, де відбувся вибух - це Болгарія, Грузія, Вірменія, Північна Осетія, Краснодарський край", - сказав Бастрикін і додав, що осіб, які брали участь в організації цього маршруту, вже встановили.
За його словами, до інциденту причетні спецслужби України, а також громадяни Росії та іноземних держав, "які допомагали в підготовці цього теракту".
Українські сили не взяли на себе відповідальність за вибух на мосту.
Президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні в суботу згадав інцидент, зазначивши: "Сьогодні на території нашої держави був непоганий і переважно сонячний день".
А радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк у день вибуху затвітив, що "усе незаконне має бути зруйновано, усе вкрадене - повернуто Україні".
Однак Подоляк стверджує, що вибух на мосту - результат внутрішних розбірок між ФСБ та приватними військовими компаніями, яким не подобається керівництво російського міноборони та генштабу російських збройних сил.
Міст, який російські ЗМІ називають "будівництвом століття", мав вирішальне значення для Росії для переміщення військової техніки, боєприпасів і військ на південь України.