Відповідь на ядерний шантаж Росії має бути жорсткою та однозначною, інакше кожен диктатор намагатиметься отримати ядерну зброю.
Про це йдеться в колонці керівника Офісу президента України Андрія Єрмака, опублікованій в американському журналі The Atlantic, повідомили в ОП.
Єрмак зазначив, що російська влада провела на окупованих територіях України фейкові "референдуми" та визнала їхні результати, а програючи на полі бою в Україні, РФ почала погрожувати ядерними ударами, щоб змусити Україну відмовитися від боротьби за своїх людей і свою землю
"Відповідь на ядерний шантаж Росії має бути жорсткою та однозначною, такою, що відкидає саму ідею поступок ядерному агресору", - зазначив Андрій Єрмак
"Інакше кожен амбітний диктатор намагатиметься отримати ядерну зброю, а кожна країна, яка її не має, прагнутиме придбати її для самозахисту. Угоди про нерозповсюдження ядерної зброї виявляться марними. Далі будуть ядерні війни з мільйонними жертвами", - додав він.
Цивілізований світ має продемонструвати рішучість і чітко дати зрозуміти РФ, що їй не зійде з рук ані спроба анексії, ані ядерний шантаж, вважає Єрмак.
Одним із таких рішучих кроків може стати укладання Київського безпекового договору, рекомендації до якого нещодавно були презентовані.
За словами Єрмака, принцип дії цієї угоди простий: безпека України залежить насамперед від здатності захищатися. Щоб робити це ефективно, Україні потрібна довгострокова підтримка союзників. Київський безпековий договір спрямований на надання практичної допомоги у зміцненні обороноздатності України.
"Основна група союзників України, що має значний військовий потенціал, могла б взяти низку зобов’язань, які є політично та юридично обов’язковими. На додачу до цих зобов’язань ширша група міжнародних партнерів запропонувала б набір невійськових гарантій на основі санкцій", – зазначив Андрій Єрмак і додав, що це не замінює прагнення України здобути членство в НАТО.