You’re viewing a text-only version of this website that uses less data. View the main version of the website including all images and videos.

Take me to the main website

Масований ракетний удар Росії по всій Україні: хроніка подій

Росія завдала масованого ракетного удару у всіх регіонах України. У містах величезні руйнування, є жертви.

Висвітлення наживо

  1. Над Дніпропетровщиною збили російську ракету

    Голова Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко повідомив, що ввечері понеділка українські ППО збили російську ракету.

    "Вдале полювання наших військових. Надвечір наша ППО збила у Криворізькому районі ворожу ракету", - йдеться у повідомленні голови ОВА у телеграмі.

  2. Ілон Маск виклав свої "умови миру" в Україні. Подоляк йому відповів

    Керівник компанії Tesla у твіттері виклав умови, за якими, на його думку, можна досягти миру в Україні.

    Ось що він запропонував:

    • Провести новий референдум в анексованих регіонах під наглядом ООН. Якщо на це буде воля народу, Росія має звідти піти.
    • Крим формально є частиною Росії, як це було з 1783 року (до помилки Хрущова).
    • Забезпечити водопостачання Криму.
    • Україна залишається нейтральною.

    Також він додав, що "можливим, хоч і малоймовірним, результатом цього конфлікту може бути ядерна війна".

    На такі пропозиції відреагував радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.

    У відповідь на твіт Маска він зазначив, що у нього є "краща пропозиція":

    • Україна звільняє свої території. Включно з анексованим Кримом.
    • Росія проходить демілітаризацію та обов’язкову денуклеаризацію та більше не може загрожувати іншим.
    • Воєнні злочинці піддаються міжнародному трибуналу.
  3. Захисники "Азовсталі" зустрілися у Туреччині з рідними

    Під час візиту до Туреччини керівник Офісу президента України Андрій Єрмак зустрівся з п'ятьма українськими військовими – захисниками "Азовсталі", нещодавно звільненими з російського полону, та організував їхню зустріч із рідними. Про це повідомляють на сайті ОП.

    Командир полку Національної гвардії "Азов" Денис Прокопенко ("Редіс"), його заступник Святослав Паламар ("Калина"), в. о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський ("Волина"), старший офіцер "Азова" Олег Хоменко і командир 12-ї бригади НГУ Денис Шлега перебувають у Туреччині за умовами обміну під особистими гарантіями захисту Президента Реджепа Таїпа Ердогана.

    Єрмак подякував військовим за мужність, звитягу та стійкість та заявив, що Україна робить усе можливе, щоб звільнити усіх, хто досі перебуває у полоні.

    "Ми мусимо звільнити всіх, хто залишається в російському полоні та за ґратами, усіх, хто був примусово депортований... І ми наполегливо боремося за повернення кожного нашого воїна й кожного цивільного", – сказав він.

    У Туреччині відбулася зустріч захисників "Азовсталі" з членами їхніх сімей, які також прибули до Стамбула. Воїни змогли побачити та обійняти своїх рідних і близьких вперше за багато місяців.

    "Ваші рідні боролися за ваше звільнення з величезним завзяттям. Вони так довго чекали на вас", – сказав Єрмак.

    Він також зазначив, що історія оборони Маріуполя та "Азовсталі" стала для всього світу свідченням мужності та стійкості українського народу й залишатиметься взірцем незламності для багатьох поколінь українців.

    "Маріуполь став нашими Фермопілами. Як і про 300 спартанців, про оборону та трагедію Маріуполя має знати весь світ. Але найважливіше, про що я завжди кажу: герої мають бути живими", – резюмував Андрій Єрмак.

  4. Терміново, В ЗСУ підтвердили звільнення ще двох населених пунктів на Харківщині

    В ЗСУ підтвердили звільнення населених пунктів Борова і Шийківка на Харківщині.

    "Населені пункти Борова і Шийківка на Харківщині звільнені героїчним українським десантом", - повідомив BBC News Україна речник Східного угрупування військ Сергій Череватий.

  5. Йодид калію видаватимуть населенню в разі радіаційної небезпеки на евакуаційних пунктах - КМДА, Застерігають від вживання "для профілактики"

    Київська міська адміністрація повідомляє, що "місто забезпечило всі районні евакуаційні комісії препаратами йоду".

    У КМДА пояснили, що ці комісії "відповідають за планування, підготовку, організацію і, в разі необхідності, здійснення евакуації у своїх районах".

    "Якщо постане потреба в евакуації, йодид калію видаватимуть населенню, яке потрапило в зону забруднення, на евакуаційних пунктах відповідно до рекомендацій медиків", - йдеться у повідомленні КМДА у Телеграм.

    Крім того, згідно із повідомленням, запаси йодиду калію має Департамент охорони здоров’я КМДА, який, "у разі виникнення або загрози виникнення радіаційної небезпеки, забезпечить ним комунальні заклади охорони здоров’я та сімейних лікарів".

    У столичній адміністрації також нагадують, що йодид калію доступний і в аптеках міста.

    Проте там називають некоректною поширювану у соцмережах інформацію про те, що в школи Києва нібито планують доставити препарати йоду і видавати учням.

    "Жодних розпоряджень щодо збору згоди від батьків на прийом школярами йодиду калію Департамент освіти і науки КМДА також не давав", - йдеться у повідомленні.

    В КМДА наголошують, що "без офіційної рекомендації йодид калію в жодному разі не можна призначати собі самостійно і приймати "для профілактики".

  6. 2 ракетних та 7 авіаційних ударів за добу, під російським вогнем - понад 20 населених пунктів - Генштаб

    За добу росіяни завдали 2 ракетних та 7 авіаційних ударів, а також здійснили понад 35 обстрілів з реактивних систем залпового вогню, повідомляє Генштаб ЗСУ у вечірньому зведенні.

    "Від ворожих ударів постраждало більш ніж 20 населених пунктів, - йдеться у повідомленні у Фейсбук. - Серед них - Дніпро, Запоріжжя, Бахмут, Спірне, Мар’їнка, Соледар, Білогорівка, Благодатівка та Залізничне".

    Крім того, за минулу добу українські військові відбили російські атаки в районах населених пунктів Майорськ, Нью-Йорк, Зайцеве, Невельське та Побєда.

    Разом із тим, за повідомленням Генштабу ЗСУ, українські авіаційні підрозділи завдали 19 ударів по позиціях та складах росіян на окупованих територіях. Ударів "по важливих об'єктах противника" завдавали також ракетні війська та артилеристи.

  7. Росіяни вдарили по лікарні на Харківщині - загинув лікар

    Росіяни завдали удару по лікарні в Куп‘янському районі, повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

    "На жаль, загинув лікар-анестезіолог, одна медсестра поранена. Інформація щодо постраждалих ще уточнюється", - написав він у телеграмі.

    За словами голови ОВА Харківщини, будівля майже повністю зруйнована з 1 по 4 поверх.

    На місці працюють рятувальники та правоохоронні органи.

  8. Рятувальники привезли до Києва кота зі звільненої Харківщини, Назвали Ізюмом

    Разом зі столичними рятувальниками, які розбирали завали на звільненій від російських військових Харківщині, до Києва переїхав місцевий кіт, якого назвали Ізюм.

    "Його роль протягом цих 10 днів важко переоцінити. Ізюм був для наших рятувальників своєрідним психологом, адже після побаченого жахіття можна було завжди підійти до котика, погладити його й на мить забути про все те, що скоїли росіяни", - йдеться у повідомленні ДСНС у фейсбуці.

    Рятувальники опитували місцевих жителів в пошуках власників кота, але так і не знайшли їх. Тому один із рятувальників "вирішив забрати пухнастого з собою до Києва, адже кіт постійно був поруч і нікуди не відходив".

  9. Від початку 2022 Газпром втратив 40% експорту, 17% видобутку

    За 9 місяців цього року експорт газу до "країн далекого закордоння" російським "Газпромом" скоротився на понад 40% порівняно із відповідним періодом минулого року, йдеться у повідомленні компанії в телеграмі.

    "Падіння споживання газу у Європейському союзі стало ключовим фактором скорочення попиту на газ у світі, - повідомляють у "Газпромі". - У цьому зниженні 75% або 30 млрд кубів - це частка 27 країн ЄС".

    Значно менше російського газу купила і Велика Британія - ще на 5 млрд кубів.

    "Таким чином, загальна частка ЄС та Великої Британії у скороченні світового попиту складає майже 90%", - підрахували у російській компанії.

    Там твердять, що до заповнення європейських сховищ на рівні, що був взимку 2019/2020 років, туди треба закачати ще близько 10 млрд кубів газу, хоча не згадують про запаси минулої зими. В "Газпромі" також не вважають заповненість європейських сховищ достатньою гарантією "надійного проходження опалювального сезону", хоча визнають, що вони є максимальними у "великих європейських країнах".

    У "Газпромі" також повідомляють про нарощування газового експорту до Китаю - "понад добові контрактні кількості".

    Але це нарощування наразі не перекриває втрату експорту до Європи, - за повідомленням "Газпрому", видобуток газу від січня до вересня цього року скоротився на понад 17% порівняно із відповідним періодом минулого року.

  10. "Люк Скайвокер" про Україну, Росію та Зеленського

  11. Україна просить США дати ATACMS, обіцяє узгоджувати цілі – CNN

    Україна звернулася до США з проханням передати далекобійні ракетні системи ATACMS з умовою узгоджувати цілі, які вони вражатимуть, повідомляє CNN з посиланням на численних поінформованих співрозмовників.

    За інформацією телеканалу, український уряд пропонує США "повну й постійну видимість" переліків російських цілей, які планується вражати ATACMS.

    Йдеться про логістичні шляхи, аеродроми, авіабази та склади зброї на півдні й сході України, включно з окупованим Кримом. Очікується, що ATACMS також дозволять Україні уражати місця запусків іранських дронів, чого українські сили наразі зробити не можуть.

    Водночас у Білому домі вважають, що Україні достатньо систем залпового вогню HIMARS, і варто зосередитися саме для них.

    Деякі співрозмовники CNN вважають, що сам факт погодження ATACMS може вважатися у Москві перетином "червоної лінії" та приводом називати США стороною конфлікту.

    ATACMS – це ракети класу "земля-земля", які можуть літати на відстань близько 300 кілометрів, що приблизно в чотири рази більше, ніж ракети, які використовують HIMARS.

  12. Рамзан Кадиров пообіцяв відправити своїх синів-підлітків на передову

  13. Гендиректора ЗАЕС звільнили з полону

    Гендиректора Запорізької АЕС звільнили з російського полону. Про це у твіттері повідомив глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

    "Я вітаю звільнення Ігора Мурашова, гендиректора ЗАЕС, я отримав підтвердження, що він повернувся до своєї родини", - йдеться у повідомленні.

    У п'ятницю, 30 вересня, Ігоря Мурашова затримали росіяни дорогою від станції до Енергодара. Автівку зупинили, його самого силоміць затримали та із зав‘язаними очима відвезли в невідомому напрямку.

    Затримання Мурашова президент Зеленський обговорював у неділю з президентом Франції Еманнюелем Макроном.

  14. Робот допомагає саперам розміновувати Харківщину – ДСНС

    Роботизований комплекс для проведення розвідки та дистанційного розмінування Superdroid Robots "Мастиф" допомагає саперам ДСНС розміновувати деокуповану територію Харківської області.

    Піротехніки, які працюють в Балаклійському районі, вже використовують його у роботі. Спочатку за допомогою дронів виявляють розтяжки, протитанкові та протипіхотні міни, а потім залучають робота, який під'їжджає до вибухівки та вилучає її, що береже життя піротехніка, повідомили в ДСНС.

    Рятувальники назвали робота "Бобер".

  15. Чому Франція дає так мало зброї Україні

  16. ЄС дасть Україні €5 млрд до кінця 2022

    До кінця року ЄС надасть Україні макрофінансову допомогу на 5 млрд євро, перша частина якої надійде в середині жовтня, а решта - у листопаді та грудні, повідомив виконавчий заступник голови Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

    "Радий підписати другий з того часу, як Росія почала свою жорстоку війну, Меморандум про взаєморозуміння з Україною", - написав він у твіттері.

    За словами європейського політика, ці гроші підуть на фінансування поточних потреб - виплату зарплат та пенсій.

    Український прем'єр Денис Шмигаль подякував за допомогу, відзначивши, що цей черговий крок ЄС, "що має намір підтримати в перемозі у цій війні, відбудові та прагненні до європейського майбутнього".

    Днями президент США Джо Байден схвалив виділення Україні 12 млрд доларів фінансової допомоги, із яких 4,5 млрд доларів має піти на підтримку потреб українського бюджету.

    Як повідомляла бізнесова агенція Bloomberg, рівноцінної допомоги для України США очікують і від ЄС.

    Раніше представники української влади на чолі із президентом Зеленським заявляли, що через війну та руйнування кожного місяця Україні бракує близько 5 млрд доларів, щоб покривати першочергові бюджетні видатки.

  17. МЗС Чехії закликало громадян виїхати з Росії

    Міністерство закордонних справ Чехії закликало своїх громадян покинути Росію через загрозу погіршення безпеки у зв'язку з вторгненням в Україну, йдеться на сайті відомства.

    Таке рішення Чехія пояснює можливою загрозою погіршення безпеки в країні.

    Наприкінці вересня аналогічні звернення до своїх громадян оприлюднила Канада, США, Італія, Польща, Естонія і Болгарія.

  18. Інфрастурктура готова до викликів війни і зими - міністр

    Інженерні системи, мережі та обладнання готові до опалювального сезону на 97%, повідомив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов на брифінгу.

    Таким чином, за його словами, до 6 жовтня готовність ЖКГ до зими становитиме 100%.

    За даними урядовця, на початок жовтня запаси газу у підземних сховищах становлять 14 млрд кубів (тепер уряд ставить за мету мати 14,5 млрд кубів проти 19 млрд кубів влітку), на складах є 2 млн тонн вугілля (із плану у 2,5 млн тонн).

    Олексій Чернишов також запевнив, що у кожній області розроблені антикризові плани. За приклад, як треба реагувати, брали регіони, де надзвичайні ситуації вже були, - наприклад, Харківську.

    "Регіони готові до таких викликів", - заявив міністр громад та територій.

    Докладніше про підготовку до опалювального сезону під час війни читайте у матеріалі "Гаряча" воєнна зима: чи мерзнутимуть українці".

  19. ЗСУ звільнили Борову на Харківщині - місцева влада

    Збройні сили звільнили селище Борова Ізюмського району Харківської області і частину громади, повідомила Борівська селищна рада.

    "Борова і більша частина Борівської селищної територіальної громади під контролем ЗСУ!" - йдеться у повідомленні.

    Триває зачистка територій.

  20. На Харківщині після відходу росіян виявили ще одну катівню - Нацполіція

    Після деокупації села Піски-Радьківські на Харківщині правоохоронці, виявили ще одне місце катувань українців під час російської окупації.

    "Поліцейські виявили в погребі ще одну катівню, де в нелюдських умовах утримували місцевих. Людей залякували, били та знущалися", - йдеться у повідомленні Нацполіції.

    Там також відзначають, що "по собі російські окупанти залишили розграбовані будинки, бруд та нечистости – фірмовий знак "руского міра". А в будинках, в яких жили, – "розтяжки" на дверях".