Під час візиту до Туреччини керівник Офісу президента України Андрій Єрмак зустрівся з п'ятьма українськими військовими – захисниками "Азовсталі", нещодавно звільненими з російського полону, та організував їхню зустріч із рідними. Про це повідомляють на сайті ОП.
Командир полку Національної гвардії "Азов" Денис Прокопенко ("Редіс"), його заступник Святослав Паламар ("Калина"), в. о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський ("Волина"), старший офіцер "Азова" Олег Хоменко і командир 12-ї бригади НГУ Денис Шлега перебувають у Туреччині за умовами обміну під особистими гарантіями захисту Президента Реджепа Таїпа Ердогана.
Єрмак подякував військовим за мужність, звитягу та стійкість та заявив, що Україна робить усе можливе, щоб звільнити усіх, хто досі перебуває у полоні.
"Ми мусимо звільнити всіх, хто залишається в російському полоні та за ґратами, усіх, хто був примусово депортований... І ми наполегливо боремося за повернення кожного нашого воїна й кожного цивільного", – сказав він.
У Туреччині відбулася зустріч захисників "Азовсталі" з членами їхніх сімей, які також прибули до Стамбула. Воїни змогли побачити та обійняти своїх рідних і близьких вперше за багато місяців.
"Ваші рідні боролися за ваше звільнення з величезним завзяттям. Вони так довго чекали на вас", – сказав Єрмак.
Він також зазначив, що історія оборони Маріуполя та "Азовсталі" стала для всього світу свідченням мужності та стійкості українського народу й залишатиметься взірцем незламності для багатьох поколінь українців.
"Маріуполь став нашими Фермопілами. Як і про 300 спартанців, про оборону та трагедію Маріуполя має знати весь світ. Але найважливіше, про що я завжди кажу: герої мають бути живими", – резюмував Андрій Єрмак.