Щоденна доповідь американського Інституту вивчення війни (ISW) присвячена українському контрнаступу в Харківській області - експерти приходять до висновку, що російська сторона програє на цьому напрямку не лише у військовому, а й інформаційному плані.
Українські успіхи на лінії Харків-Ізюм створюють тріщини не лише в обороні, а й у російському інформаційному просторі, це підриває довіру до російського командування так само, як було після невдалого форсування річки Сіверський Донець у середині травня, пишуть експерти.
Напередодні українські військові офіційно заявили, що 8 вересня просунулися на 50 км углиб російських оборонних позицій на північ від Ізюма. Міноборони Росії не робило жодних заяв із цього приводу.
У результаті українські успіхи та мовчання Москви спонукали військових блогерів обговорювати нездатність Росії зберегти контроль над містом Балаклія, приблизно за 44 км на північний захід від Ізюма. Деякі з них стверджували, що російські війська повністю або частково вийшли з Балаклії, інші – що їх вибили звідти.
Блогери, на яких посилається ISW, зазначали, що підрозділи Росгвардії, які діють у цьому районі, не мали достатніх артилерійських можливостей, щоб запобігти контратаки. За даними інституту, ці блогери попереджали про підготовку контрнаступу за кілька днів і тепер вважають, що російське командування не підготувалося до "очевидних і передбачуваних" дій противника.
Міноборони у своєму зведенні напередодні заявило лише про знищення українського складу боєприпасів у Балаклії.
Міноборони Росії важко справляється з несподіваними українськими операціями, тому що його інформаційна стратегія заснована на представленні російського вторгнення як простої та бездоганної операції, резюмують експерти. Це, на їхню думку, сприяє недостатньому розумінню ситуації у Кремлі та у російському медіапросторі.
Якщо коротко: російські військові не мали готової версії української операції в Харківській області.