Кулеба: Путін хоче поступок в обмін на продовження експорту зерна з України
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що російський президент Володимир Путін своїми заявами про "неефективність зернового коридору" намагається шантажувати світ голодом, вимагаючи поступок в обмін на продовження виконання домовленостей про експорт зерна з українських портів.
"Президент Путін бреше, коли стверджує, що більшість зерна з Одеси йде в країни Європи, а не в країни Африки та Азії, як передбачалося. Насправді більшість зерна, яке виходить з цього порту, а також з інших портів, йде саме в Азію та Африку", - сказав Кулеба на брифінгу в Одесі.
На думку міністра, Путін вимагатиме чергових санкційних поступок до листопада, коли завершиться дія досягнутих у Стамбулі домовленостей.
Кулеба сказав, що зараз зерновий коридор залишається безпечним.
"Це не означає, що в будь-який момент Росія не вирішить його порушити чи завдати ракетного удару по цьому порту. Ще раз висловлюю щиру надію, що цього не буде. Але ми повинні бути максимально обачними", - додав він.
Водночас мінінфраструктури повідомило, що в четвер планується вихід 11 суден, 9 з яких уже залишили порти Одеси та Чорноморська. На їхньому борту – 240 тисяч тонн агропродукції для країн Африки, Азії та Європи, говорять у відомстві.
Там також звітують, що з початку "зернової угоди" з українських портів вийшло 145 суден, які разом перевезли 3,33 мільйона тонн продовольства.