У Маріїнському палаці відбувся захід "Діти-рятувальники
- герої війни", де президент Володимир Зеленський разом із першою
леді та керівниками МВС та ДСНС відзначив 8 дітей.
"Сьогодні ми нагороджуємо наших маленьких великих
українців. Наше майбутнє. Вчинки ваші - міцні та дорослі", - сказав президент.
Одним із тих, хто отримав нагороду, став 12-річний Гліб із
Харкова. Під час обстрілу міста касетними бомбами він накрив собою меншого від себе
хлопчика. Осколок потрапив Глібу в серце, але він вижив і врятував життя іншій
дитині, йдеться в повідомленні на порталі МВС.
10-річний Максим із Бердянська, маючи порушення аутистичного
спектра, малює картини, а гроші за них віддає ЗСУ.
7-річний Єгор із села Щестовиця на Чернігівщині змайстрував собі дерев’яний
автомат та охороняв вулицю свого села, де вціліло лише три будинки. Зараз
він допомагає піротехнікам ДСНС, кажуть у МВС, повідомляючи їм, де на околицях
знаходяться вибухонебезпечні предмети.
Андрій із села Колонщина на Київщині став аеророзвідником,
допомагаючи місцевій ТРО. Результат його роботи, кажуть у МВС - спалена колона
із півсотні одиниць російської техніки, що йшла на Київ.
"Ваші історії надихають кожного із нас. Вони надихають
рятувальників, які щодня рятують людей від пожеж та руйнувань. Ви надихаєте
наших воїнів", - сказав дітям керівник МВС Денис Монастирський.
Голова ДСНС Сергій Крук привітав дітей, подарувавши їм
дитячу форму рятувальника.