You’re viewing a text-only version of this website that uses less data. View the main version of the website including all images and videos.

Take me to the main website

Війна Росії проти України: хроніка 12-30 серпня

Російські військові обстріляли центр Харкова, місцева влада повідомила вже про п'ятьох загиблих та сімох поранених. На Херсонщині триває наступ ЗСУ.

Висвітлення наживо

  1. Нацбанк попередив українців про гривні з дірками і фарбами – їх брати не можна

    Національний банк попереджає, що краще відмовлятися від банкнот з отворами і пофарбованих купюр.

    Гривні навмисне пошкодили у банках на окупованих територіях, щоб вони не дісталися ворогу.

    Про це йдеться у повідомленні Нацбанку.

    Йдеться про гроші, викрадені окупантами чи мародерами із захоплених відділень банків.

    "Якщо під час розрахунків вам пропонують пошкоджену банкноту, краще відмовитися та попросити іншу", - кажуть у НБУ і радять звертатися у поліцію, щоб зупинити дії зловмисників.

    НБУ пояснює, що за правилами, банки на захоплених територіях, якщо не можуть вивезти готівку, мають її пошкодити.

    Банкноти можуть бути пошкоджені так – обрізані, розрізані навпіл, просвердлені отвори, зафарбовані спеціальними розчинами не менше 50% банкноти.

  2. У Черкаській області збили ракету

    Під час повітряної тривоги ППО збила над Черкащиною російську ракету.

    Про це повідомили у Черкаській військовій адміністрації.

  3. ФСБ готувала в Україні постановочні "акції протесту" – СБУ

    Служба безпеки повідомила, що запобігла планам ФСБ організувати в Україні постановочні "акції протесту" до Дня Незалежності за участі родичів українських військових.

    За задумом росіян, "мітингувальники" мали критикувати та засуджувати військове командування України, а організатори планували відзняти це на відео.

    Таким чином вони прагнули створити "потрібний контент" для російських ЗМІ.

    СБУ встановила, що організаторами псевдоакцій мали стати колишні учасники ГО "Журналісти Стремоусова". Кирило Стремоусов виконує роль одного з керівників окупаційної адміністрації Херсона.

  4. На Запоріжжі підірвали ще одного представника окупаційної влади. Він загинув

    В окупованій армією РФ частині Запорізької області внаслідок вибуху загинув представник окупаційної влади, так званий голова "адміністрації" селища Михайлівка Іван Сушко.

    Про те, що під сидінням у машині Сушка спрацював вибуховий пристрій, повідомили агентству Інтерфакс представники окупаційної адміністрації регіону.

    Дані про смерть Сушка підтвердив у своєму телеграмі так званий член окупаційної адміністрації Володимир Рогов.

    За його словами, Сушка доставили до лікарні у критичному стані, а невдовзі він помер.

    Раніше повідомляли, що Сушко останнім часом готувався "до проведення псевдореферендуму" щодо приєднання Запорізької області до Росії.

    Сушко - далеко не перший загиблий представник окупаційної влади на захоплених територіях України.

  5. Україна переможе – генсек НАТО привітав українців з Днем Незалежності

    Генсек НАТО Єнс Столтенберг процитував Шевченка і привітав українців з Днем Незалежності.

    "У день незалежності України я віддаю шану хоробрим українським жінкам і чоловікам, які борються за свою свободу та свою країну. Україна переможе!" - заявив генсек НАТО.

    Він сказав, що українці можуть розраховувати на підтримку НАТО стільки, скільки буде потрібно.

    Війну Росії проти України Столтенберг назвав найбільшою кризою в Європі з часів Другої Світової війни.

  6. У Донецьку пожежа в торговому центрі. В обстрілі звинувачують Україну

    Так званий мер непідконтрольного Україні Донецька Олексій Кулемзін в телеграмі показав фото пожежі в торговому центрі "Галактика".

    Він заявляє про обстріли з українського боку та пряме влучання.

    "Інформація про постраждалих та розміри руйнувань уточнюється", — написав він.

    В умовах війни ВВС не може оперативно підтверджувати заяви сторін.

  7. Шойгу визнав, що росіяни сповільнюються в Україні

    Міністр оборони Росії Сергій Шойгу визнав, що російські війська сповільнили темпи наступу в Україні. Про це повідомляє російська агенція "РИА Новости".

    Однак, російський міністр назвав це "свідомим рішенням, яке зумовлене прагненням мінімізувати жертви серед цивільних".

    Під час наступу на сході російські війська звинувачували у використанні тактики випаленої землі, де позиції настільки щільно обстрілювали артилерією, що там не залишалося нічого живого.

    Шойгу каже, що спецоперація в Україні йде за планом.

    За його словами, постачання озброєнь Україні з боку США та союзників множать кількість жертв. Він вкотре згадав про біолабораторії в Україні.

  8. Терміново, Росія вдарила по Миргороду - місцева влада

    Росія обстріляла Миргород у Полтавській області, написав у телеграмі голова місцевої обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.

    "Чотири "прильоти" по інфраструктурі Миргорода. З’ясовуємо деталі. Залишаємося в укриттях!" - зазначив він.

  9. США показали, як пересилають Україні нову партію озброєнь

    Міністерство оборони США у твіттері опублікувало фото відвантажень нової партії зброї для України.

    На світлинах члени 305-ї ескадрильї повітряного порту США завантажують ящики боєприпасів у літаки, що прямують до України.

  10. Лукашенко побажав українцям "мирного неба" і "щирих добросусідських відносин"

    Олександр Лукашенко привітав народ України із Днем Незалежності.

    Попри те, що з території Білорусі російські війська вдерлися на територію України в лютому, а в останні місяці обстрілюють Україну, Лукашенко заявив, що "сьогоднішні протиріччя не зможуть зруйнувати багатовіковий фундамент щирих добросусідських відносин між народами двох країн".

    Відповідно до заяви, Лукашенко побажав українцям "мирного неба, толерантності, мужності, сили та успіхів у відновленні гідного життя".

  11. У Софії молилися за Україну

    У День Незалежності у соборі Софія Київська відбулась спільна молитва за Україну.

    Разом під куполами Софії зібрались предстоятелі церков і керівники релігійних організацій.

    Про це розповів перший заступник гендиректора заповідника "Софія Київська" Вадим Кириленко.

  12. Залужний: Незалежність можлива тільки тоді, коли є люди, готові за неї боротися

    Головнокомандувач збройних сил України Валерій Залужний привітав українців з Днем Незалежності і подякував захисникам України за службу.

    "Як можна відчути незалежність?

    Ті, хто за неї воюють, знають її смак. Це смак землі, що вʼїдається в шкіру. Смак крові і смерті, якою пронизане повітря. Солоний смак сліз.

    Незалежність - це відповідальність, що лежить на твоїх плечах. Ти ведеш у бій і знаєш, що з нього повернуться не всі.

    Незалежність має голос. Це голос предків. Голос наших дітей, які не обирали час і місце народження, але яким довелося жити в часи великої війни.

    Незалежність можлива тільки тоді, коли є люди, готові за неї боротися".

  13. Ющенко в інтерв'ю ВВС: "Настав час, коли треба заплатити велику ціну, але дати Росії по зубах"

  14. Росії не вистачає боєприпасів і людей – британська розвідка

    Британська розвідка підсумувала шість місяців війни Росії в Україні – війна виявилася занадто дорогою, цілей не досягнуто.

    У твіттері британського міноборони, де у День Незалежності України заставкою поставили український прапор, йдеться про плани і перспективи Кремля.

    "Пів року тому Росія почала повномасштабне вторгнення до України, плануючи скинути уряд і окупувати більшість території. У квітні російське керівництво зрозуміло, що задуми не вдаються і повернулися до більш скромних цілей на сході та півдні України", - зазначили у розвідці.

    На Донбасі росіяни рухаються з мінімальним прогресом і Росія очікує на великий контрнаступ України, вважають британські розвідники.

    "Росії не вистачає боєприпасів, транспортних засобів, людей. Бойовий дух у багатьох військових частинах низький, і становище армії значно погіршилося", - йдеться в повідомленні.

    Економічні перспективи РФ у Лондоні оцінюють як доволі похмурі.

    Через шість місяців війна для Росії виявилася дорогою та стратегічно шкідливою.

  15. Зеленський привітав українців з Днем Незалежності: "Ми піднімемо руки вгору лише один раз - коли святкуватимемо нашу перемогу"

    Президент Володимир Зеленський привітав українців з 31-ю річницею незалежності України.

    Своє відеозвернення він записав на Майдані Незалежності та на Хрещатику на тлі понівеченої російської техніки, яку тут виставити напередодні.

    "24 лютого Україна почула вибухи і постріли і 24 серпня Україна не мала почути слів - з Днем Незалежності. 24 лютого нам казали: "У вас немає шансів", 24 серпня ми кажемо:"З Днем Незалежності, Україно", - заявив Зеленський.

    Він нагадав, що рівно шість місяців тому почалося російське вторгнення, підкресливши, що за це час Україна змінила історію, світ та змінилася сама.

    "Ми ще не мали HIMARS-ів, але мали людей, які готові були зупиняти танки голими руками. Нам не були готові закрити небо, але ми мали людей, які були готові закрити собою рідну землю", - заявив президент.

    Він додав, що російська техніка може опинитися в Києві лише розбитою, як зараз.

    "Нам неважливо, яка у вас армія, нам важливо, яка у нас земля. Нам важко, але ми стиснули кулаки і вигризаємо свою долю. Що для нас кінець війни? Раніше ми говорили - мир, зараз кажемо - перемога", - заявив Зеленський.

    "Для нас найстрашніше залізо - не ракети, літаки і танки, а кайдани, не окопи, а окови. І ми піднімемо руки вгору лише один раз - коли святкуватимемо нашу перемогу", - підкреслив президент.

    Він заявив, що Україна звільнить всю свою територію і нагадав, що Крим - це Україна.

    "Ми будемо його повертати, яким би цей шлях не був", - підсумував Зеленський.

  16. Росіяни йдуть у наступ у напрямку Бахмута. Їх відкидають назад – Генштаб ЗСУ, 172-й день війни. Ситуація на фронті, станом на 6:00

    Армія РФ і далі намагається встановити контроль над Донецькою областю, утримати захоплені райони Херсонської, частини Харківської, Запорізької та Миколаївської областей.

    Тривають ракетні удари російських військ по цивільних об’єктах на території України.

    На Сіверському напрямку росіяни утримують окремі підрозділи у прикордонних районах Брянської і Курської областей. Зі ствольної артилерії обстріляли район населеного пункту Товстодубове Сумської області.

    На Харківському напрямку росіяни обстріляли зі ствольної та реактивної артилерії райони населених пунктів Одноробівка, Карасівка, Борщова, Перемога, Руська Лозова, Замулівка, Базаліївка, Пушкарне, Мосьпанове, Слобожанське, Гусарівка.

    На Слов’янському напрямку знову артилерійські обстріли неподалік Краснопілля та Мазанівки.

    На Донеччині тривають активні бойові дії на Бахмутському та Авдіївському напрямках.

    На Краматорському напрямку були обстріли в районах Сіверська, Закітного та Роздолівки.

    Росіяни йшли у наступ у напрямках Бахмутського та Кодеми. Успіху не мали.

    Поблизу Авдіївки були наступальні бої у напрямку населених пунктів Піски і Невельське. Успіху не мали.

    На Запорізькому напрямку росіяни здійснювали обстріли із різнокаліберної артилерії в районах населених пунктів Малі Щербаки, Шевченко, Залізничне, Червоне, Времівка, Ольгівське та Орестопіль.

    На Південнобузькому напрямку армія РФ продовжує зосереджувати зусилля на утриманні зайнятих районів та сковуванні дій Сил оборони.

  17. Росія поставила світ на межу ядерної катастрофи - США

    У вівторок ввечері (вночі по Києву) відбулось екстрене засідання Радбезу ООН, присвячене ситуації навколо Запорізької АЕС.

    Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця назвав цю зустріч марною тратою часу.

    Кислиця звинуватила посла Росії в ООН Василя Небензю у поширенні нісенітниць.

    Посол Росії заявив, що ситуація з безпекою на ядерному об'єкті погіршилася і звинуватив українську сторону в обстрілі АЕС.

    "Російські наративи про українські обстріли станції не витримують жодної критики. Ніхто в здоровому глузді не може собі уявити, що Україна націлиться на атомну електростанцію з величезним ризиком ядерної катастрофи на своїй території", - сказав Кислиця.

    "Я хотів би, щоб Росія зібрала нас тут, щоб ми почули єдине, що хоче почути весь світ: заява про те, що Росія демілітаризує Запорізьку АЕС, виводить свої війська і передає її уряду України. Натомість ми витратили більше години на прослуховування безлічі нісенітниць", - сказала Кислиця.

    Водночас посол РФ в ООН Небензя назвав безвідповідальними заклики західних країн створити демілітаризовану зону навколо Запорізької АЕС.

    Український посол заявив, що Росія перешкоджає демілітаризації АЕС та візиту експертів МАГАТЕ, оскільки ті, напевно, зафіксують порушення вимог безпеки.

    Росія намагається уникнути відповідальності, тож і не пускає контролерів на об'єкт, вважає представник України.

    Заступник постпреду США в ООН Річард Міллс заявив, що Росія поставила світ на межу ядерної катастрофи, використовуючи Запорізьку АЕС як плацдарм для війни.

    "Наразі Україна, сусідні держави, вся міжнародна спільнота живуть під загрозою ядерної катастрофи, і люди зі зрозумілих причин налякані", - сказав Міллс.

    "Росія створила цей ризик, і тільки Росія може його розсіяти. Рішення не складне. Росія має припинити неспровоковану, невиправдану війну та вивести свої війська. А враховуючи терміновість цієї ситуації, Росія має негайно виконати рекомендацію генсека ООН Гутерріша та встановити демілітаризовану зону в районі станції ", - цитує Міллса агентство Reuters.

    • "Ситуація близька до Фукусіми, допомоги світу немає". Інтерв'ю з інженером Запорізької АЕС
  18. Терміново, Вночі Росія обстріляла Запоріжжя, Дніпро і Харків

    У ніч на 24 серпня Росія обстріляла українські міста ракетами.

    "Ракети окупантів влучили в об’єкти інфраструктури Шевченківського району і неподалік Комунарського району", - повідомив очільник Запорізької адміністрації Олександр Старух.

    Внаслідок нічного удару по Запоріжжю пошкоджено цивільну інфраструктуру міста. На цей час відомо про шість багатоквартирних будинків, в яких повилітали шибки та є зруйновані віконні рами, розповів мер міста Анатолій Куртєв.

    За попередніми даними, у Запоріжжі жертв немає.

    Ніч була суцільною повітряною тривогою на Дніпропетровщині.

    "По нас били ракетами, "Градами" та "Ураганами"… Російська армія накрила вогнем три райони - Дніпровський, Нікопольський та Криворізький", - написав у телеграм голова Дніпропетровської обласної адміністрації Валентин Резніченко.

    Інформація щодо загиблих та постраждалих з’ясовується.

    Нікопольський район росіяни чотири рази обстріляли з важкої артилерії та "Градів".

    У Марганці постраждала родина. У місті два будинки зруйновані, понад 10 пошкоджені.

    У Криворізькому районі російські "Урагани" обстріляли Карпівську та Широківську громади. У селі Кошове перебита лінія електропередач.

    У Харкові влучили по Новобаварському та Шевченківському районах.

  19. Ми відновлюємо текстову трансляцію

  20. Ми призупиняємо текстову трансляцію подій до 8:00 24 серпня