У Києві триває другий Саміт перших
леді та джентльменів, який ініціювала Олена Зеленська.
Цей саміт відбувається вже другий рік, і
на цей раз у ньому беруть участь вдвічі більше знаменитостей, говорить перша
леді України.
Зустріч відкрив президент Володимир Зеленський, а після нього, крім експертів, там
можна було почути онлайн чи наживо перших леді Туреччини, США, Литви, Латвії,
Польщі, Канади, Франції, Греції, Іспанії, Сербії, Чорногорії, дружину президента
Євроради та інших людей, а також світових зірок - Девіда Бекхема, Еліну Світоліну,
Річарда Гіра та Ештона Кутчера з Мілою Куніс.
Усі вони обговорюють відновлення України,
освіту для українських дітей, важливість систематичної психологічної підтримки, відлуння російської агресії у Європі, а
також конкретні проєкти, що можуть допомогти біженцям та переселенцям.
"Українці допомагали будувати Канаду, а тепер ми допомагаємо відбудовуватись
Україні, - сказала під час свого виступу Софія Грегуар-Трюдо, перша леді Канади. - Ми ніколи не забуваємо вас. Навіть якщо часом здається, що світ зайнявся
чимось іншим, ми розуміємо, що постійна допомога важлива".
"Агресор має
програти і саме тому ми маємо допомагати українцям витіснити росіян зі своєї
країни", - сказала Ліз Трасс,
міністр іноземних справ при уряді Бориса Джонсона у Британії, яка зараз також є однією з ймовірних кандидатів на крісло прем'єра.
"Ця війна завершиться і її треба виграти, ми не можемо
втомлюватися і це важливий елемент нашого життя - ми маємо виграти, обов'язково,
- сказав актор Річард Гір. - Росіяни наробили стільки поганого в своїй історії,
протягом чималої кількості поколінь, та разом ми можемо створити щось краще".
"Звісно, ми не
маємо чимало повноважень, не можемо відправити більше зброї чи вплинути на
накладання додаткових санкцій, але ми можемо впливати", - підсумував актор
Ештон Кутчер.