You’re viewing a text-only version of this website that uses less data. View the main version of the website including all images and videos.
Війна Росії проти України: хроніка 15 червня - 4 липня
На Донбасі російська армія обстрілює Краматорськ, Слов'янськ і Бахмут, але ще не захопила всю Луганщину. Україна хоче на відбудову країни 750 мільярдів доларів.
Висвітлення наживо
Три подаровані Україні Байрактари вже готують до відправки
Посол України в Туреччину Василь Боднар повідомив про підготовку до відправлення в Україну трьох Байрактарів Tb2, які турецька компанія подарувала українцям.
"Слова з ділом не розходяться - завершується підготовка трьох літаків Bayraktar Tb2 для безкоштовного постачання до України у рамках компанії "Народний Байрактар", - написав він у своєму Твіттері.
Посол особисто подякував компанії Baykar та її засновникам Сельчуку та Халуку Байрактарам.
Компанія вирішила безкоштовно передати Україні безпілотники, після того як дізналась, що українці лише за кілька днів зібрали 600 млн грн на їхню покупку.
"Усе навколо потемніло" - свідок обстрілів в Одесі
Article Information - Author, Софі Вільямс
- Role, ВВС, Київ
Щойно ми спілкувалися з 33-річною Зіною, яка була на базі відпочинку в Одесі неподалік від одного з ракетних ударів.
"Ми чули вибух", - розповіла вона нам.
"Тільки тоді ми почули сирену. Не знаю чому, раніше вона була досить гучною.
"Вибуховою хвилею були зруйновані вікна, двері, а потім стався ще один вибух", – каже жінка.
Вона розповіла, що бачила спалах у небі.
Потім усіх евакуювали у бомбосховище.
Анна перебувала всередині бази відпочинку, яка постраждала від обстрілів.
"Усе навколо потемніло, — сказала вона. - Нам вдалося вибратися, але одному хлопцеві не вдалося, й ми допомогли йому".
Пізніше її відвіз до лікарні батько.
Одна зі зруйнованих баз на Одещині належала Молдові
Одна з баз відпочинку, яка постраждала внаслідок ракетного обстрілу села Сергіївка на Одещині, належала Молдові. Про це повідомила міністр охорони здоров'я країни Алла Немеренко.
Це був Центр реабілітації дітей, але через пандемію коронавірусу він не працював.
Водночас постраждали працівники, написала міністерка у фейсбуці.
Один з них загинув, ще п'ятеро поранені.
ЄС обмірковує заборону на купівлю російського золота - Bloomberg
Європейський Союз працює над новими санкціями проти російського золота. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на обізнані джерела.
Росія є другою за величиною золотодобувною країною у світі, а її експорт золота оцінювався у понад 15 млрд доларів 2021 року.
Коли Велика Британія, США, Японія та Канада оприлюднили свої плани заборонити імпорт золота з Росії на початку цього тижня, Британія оголосила, що цей захід матиме "великий вплив" на здатність Володимира Путіна фінансувати свої збройні сили та спроби олігархів уникнути наслідків фінансових санкцій, купуючи злитки.
28 червня США запровадили заборону на імпорт російського золота.
Галузеві аналітики висловлюють менший ентузіазм щодо таких заходів, описуючи заборону як скоріше символічну, оскільки санкції, накладені на Росію після її вторгнення в Україну, фактично вже закрили для російського золота ринки Європи та США.
Підготовка до нового пакету санкцій проти Росії триває.
Низка країн ЄС наполягає також на посиленні санкцій, зокрема, щодо газу, але на даному етапі на рівні всього об’єднання немає великого ентузіазму до таких сміливих дій, оскільки континент бореться з потенційним дефіцитом і зростанням цін.
Натомість у найближчому майбутньому увага, швидше за все, буде зосереджена на посиленні та розширенні чинних заходів, таких як обмеження на експорт технологій, а також санкції проти російських олігархів і організацій.
У районі Кримського мосту видно клуби диму. Аксьонов каже про "навчання" та "ДТП"
Засоби масової інформації анексованого Росією Криму публікують фотографії, на яких видно клуби диму в районі Кримського мосту, який зʼєднує півострів із територією РФ.
Інформацію про це прокоментував у своєму телеграм-каналі призначений російською владою голова Криму Сергій Аксьонов.
"З приводу задимлення в районі Кримського мосту, про яке пишуть ЗМІ та телеграм-канали. Правоохоронні органи проводять навчання в районі цього стратегічного об'єкта, - написав він. - Так співпало, що одночасно на мосту сталася ДТП".
Аксьонов запевняє, що "жодної небезпеки ні для мосту, ні для людей, ні для Криму немає".
Місцеві ЗМІ пишуть, що рух мостом у бік Новоросійська принаймні протягом деякого часу був зупинений.
Раніше представники української влади говорили, що Кримський міст, який, серед іншого, використовується для доставки на півострів російських військових та техніки, може бути легітимною метою для Збройних сил України.
ЗСУ розповіли, що знищили на Зміїному
Командування повітряних сил прозвітувало про операцію зі "звільнення острова Зміїний".
Там вказали, що авіація повітряних Сил неодноразово завдавала потужних авіаударів по позиціях росіян.
"Бомбардувальники, штурмовики та винищувачі, у взаємодії з артилерійськими підрозділами, армійською та безпілотною авіацією сухопутних і військово-морських сил, підрозділами сил спеціальних операцій, вчергове знищували окупантів на острові Ахілла (так, у грецькій міфології називають о.Зміїний)", - йдеться у повідомленні.
Там перерахували знищену техніку.
"В результаті успішної операції знищено зенітні ракетні системи, радіолокаційні станції, бойові позиції, реактивну систему залпового вогню, техніку та особовий склад російських окупаційних військ. Невелика частина рашистів евакуювалась, поспіхом покинувши острів", - додали в повітряних силах.
- Битва за Зміїний. Як і чому Росія намагалася утримати маленький клаптик української землі
У Кремлі знову кажуть, що не вражають цивільні цілі
Офіційний представник Кремля Дмитро Пєсков прокоментував російський ракетний удар по Одеській області традиційною заявою, що Росія не б'є по цивільних об'єктах.
Кількість загиблих внаслідок ракетного удару у смт Сергіївка Білгород-Дністровського району на Одещині зросла до 21, повідомила адміністрація області.
"Я хочу вам ще раз нагадати слова президента і головнокомандувача РФ про те, що збройні сили Російської Федерації в ході спеціальної військової операції не працюють за цивільними цілями та цивільною інфраструктурою", - сказав Пєсков журналістам, цитує "Інтерфакс".
Влада України заявила, що територія на Одещині, яка зазнала нападу в ніч на п'ятницю, не мала жодного відношення до військової інфраструктури.
Попри численні свідчення міжнародних правозахисних та гуманітарних організацій, російські чиновники продовжують заперечувати, що внаслідок ударів армії РФ страждають мирні люди.
Терміново, Кількість загиблих від удару Росії по Одещині зросла до 20, оголосили жалобу
Кількість загиблих внаслідок ракетного удару Росії у смт Сергіївка Білгород-Дністровського району на Одещині зросла до 20, повідомила адміністрація області.
16 осіб загинули у житловому будинку та чотири особи - на базі відпочинку.
Наразі госпіталізовані до лікарні 38 осіб.
У зв'язку з трагедією 02 липня 2022 року оголошено в області днем жалоби за загиблими.
Усі деталі трагедії читайте тут.
"Борщ наш". Його визнали культурною спадщиною ЮНЕСКО
"Культура приготування українського борщу" внесена до Списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує негайної охорони.
Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.
По Миколаєву вдарили 10 ракет - мер
Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич повідомив, що зранку 1 липня місто знову піддалось масованому ракетному обстрілу.
"По місту випустили близько 10 ракет. Окупанти поцілили у приватні підприємства. Одне з них зазнало серйозних руйнувань, інші мають незначні пошкодження", - повідомив мер.
Також Сенкевич повідомив, що від попереднього обстрілу житлового будинку у місті загинули вісім людей.
Своєю чергою очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім заявив про 12 ракет, які випустили по місту.
"Обійшлося без жертв. Нас береже Святий Миколай", - сказав він у відеозверненні.
У Маріуполі знайшли нову братську могилу з сотнею тіл - мерія
У Маріуполі під завалами на Лівобережжі за адресою вул. Київська 53 знайшли нову братську могилу, повідомив радник міського голови Петро Андрющенко.
"Знов понад 100 тіл людей з кінця лютого. Окупанти поруч розбирають завали, знов про перепоховання не йдеться. Люди фактично продовжують жити в склепах", - написав він у телеграмі.
За його словами, ексгумація у захопленому росіянами місті фактично зупинена.
Він також виклав фото центрального району міста, вул. Котляревского 8-а, де у двох кроках від "гуманітарного штабу" з квітня залишаються могили.
Як Британія тренує українських солдатів стріляти з аналогів HIMARS
Терміново, Рада призначила нового омбудсмена
Верховна Рада призначила нового омбудсмена Дмитра Лубінця, повідомив депутат Ради від "Голосу" Ярослав Желєзняк.
"Після годинного обговорення Дмитра Лубінця призначили на посаду уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. 250 голосів", - написав Желєзняк.
Місяць тому Верховна Рада звільнила з посади Людмилу Денісову за допомогою норм закону про воєнний стан. До неї були питання щодо перевіреності її деяких заяв про згвалтування під час війни.
Дмитро Лубінець є головою комітету з прав людини, у Раді представляє групу "За життя". Вона близька до нинішньої влади й часто співпрацює з Банковою.
У минулому скликанні Лубінець представляв БПП.
Експерти ж вимагали, щоб омбудсменом призначили досвідченого правозахисника, як того вимагає закон.
Проте парламент продовжив давню традицію з порушенням закону призначати на цю посаду політичних ставлеників влади депутатів.
"Європа на вашому боці". У Верховній Раді встановили прапор ЄС та йдуть у союз
Кількість загиблих на Одещині зросла до 19, серед них дві дитини
Внаслідок ракетного удару у смт Сергіївка Білгород-Дністровського району станом на 11:00 загинуло 19 осіб, з них дві дитини, повідомили в ДСНС.
Зокрема, 16 осіб загинуло у житловому будинку та ще троє на базі відпочинку.
Госпіталізували 38 людей, з яких – шість дітей та вагітна жінка, додали в СБУ.
Одна дитина, яку дістали з-під завалів, перебуває в комі.
З-під завалів врятували вісьмох людей, з них троє дітей.
Ракетний удар росіяни завдали вночі літаками стратегічної авіації Ту-22. Вдарили трьома ракетами Х-22 по дев'ятиповерховому житловому будинку та двох базах відпочинку у Білгород-Дністровському районі.
Сергіївка на Одещині: багато загиблих від російських ракет
Битва за Зміїний. Як і чому Росія намагалася утримати маленький клаптик української землі
Під завалами в Сергіївці можуть бути люди, загинуло 19 людей
Від ракетного удару по Одещині вночі 1 липня загинули щонайменше 19 людей, 30 поранені. Такі нові дані повідомило ДСНС.
Рятувальники завершили пошук тіл у багатоповерхівці у Сергіївці на Одещині, у яку влучила російська ракета. Будинок повністю пошкоджений з одного боку, знищено плити на поверхах, повідомили у ДСНС.
"Загалом у дев'ятиповерхівці проживало 150-160 осіб. Також у квартирах є загиблі тварини, переважно кішки, чути гавкіт собак. Під завалами на базі відпочинку, розташованої поряд, можуть бути люди", - повідомив речник Одеської ОВА Сергій Братчук.