You’re viewing a text-only version of this website that uses less data. View the main version of the website including all images and videos.

Take me to the main website

Війна Росії проти України: хроніка 15 червня - 4 липня

На Донбасі російська армія обстрілює Краматорськ, Слов'янськ і Бахмут, але ще не захопила всю Луганщину. Україна хоче на відбудову країни 750 мільярдів доларів.

Висвітлення наживо

  1. Політики, які писали про "зайняті вулиці" Херсона, завдали шкоди ЗСУ - Міноборони

    Заступниця міністра оборони Ганна Маляр у фейсбуці розкритикувала українських політиків, які писали про "зайняті вулиці" Херсона та ситуацію на херсонському напрямку.

    "Зараз двоє колишніх нардепів і один чинний почали писати про зброю, яка застосовується на Херсонському напрямку, про хороші новини з Херсона, про зайняті вулиці в Херсоні тощо. І цим шкодять ЗСУ", - відзначила вона.

    Маляр закликала користуватися інформацією, яку надає Генштаб ЗСУ.

    "Під час війни військова інформація свідомо подається з запізненням у часі - таке правило інформування в умовах воєнного стану. Воно обумовлено військовою доцільністю під час проведення операцій та заходами безпеки", - пояснила Маляр.

    За її словами, розголошення або спотворення інформації про деталі військової операції до того, як про це заявили офіційні джерела (Міноборони або ЗСУ), - завдає шкоду українським військовим та ускладнює виконання поставлених завдань.

    Про чотири зайняті вулиці Херсона 22 червня написав у фейсбуці колишній депутат Віталій Купрій.

    "З двох незалежних джерел мені стало відомо що наші бійці зайняли 4 вулиці Херсону. Наступ триває", - написав він.

    Через кілька годин Купрій оновив допис: "Почала надходити публічна інформація про наші успіхи на Херсонському напрямку і з інших джерел. Але, на жаль, їх поки що заперечує заступник міністра оборони Ганна Маляр".

  2. Військові показали, як застосовують М777

    Оперативне командування "Південь" опублікувало у фейсбуці відео, як українські військові застосовують американські гаубиці М777.

    "Підрозділи оперативного угруповання військ "Каховка" з успіхом застосовують даний вид зброї у боротьбі проти РФ", - йдеться в описі до відео.

  3. Захист російського військового Шишимаріна оскаржив вирок

    Захист російського військовослужбовця Вадима Шишимаріна, засудженого в Україні, оскаржив вирок.

    Про це ВВС News Україна повідомив його адвокат Віктор Овсянніков.

    В четвер, 23 червня, спливає місяць з дня винесення вироку росіянину. Якби апеляція не була подана, то вирок набув би чинності. "Ми встигли подати апеляцію. Вирок не набув чинності", - повідомив адвокат.

    За його словами, апеляція була подана на минулому тижні, її зміст він розкрити відмовився.

    Солом'янський райсуд Києва 23 травня засудив Вадима Шишимаріна до довічного ув'язнення за вбивство цивільного українця.

  4. На Донбасі важкі бої. В Росії палає НПЗ. База іноземного легіону в Україні. Теленовини ВВС

  5. США надішлють в Україну робота-собаку виробництва Boston Dynamics

    Армія США погодилася надіслати в Україну одного зі своїх двох роботів-собак для участі в роботі зі знешкодження боєприпасів. Про це повідомляє Foreign Policy.

    HALO Trust, підприємство з розмінування, яке має кілька контрактів з урядом США на роботу в Україні, використовуватиме Spot, робота-собаку виробництва компанії Boston Dynamics, для знешкодження мінометних та касетних снарядів у районах, що раніше контролювалися російською армією неподалік від Києва. Про це повідомив Кріс Вотлі, виконавчий директор групи.

    Використовуючи роботизовану руку, Spot може допомогти перетягувати боєприпаси, що не розірвалися, такі як касетні бомби, в ями, що містять інші боєприпаси. Це дозволяє безпечно підривати їх далеко від цивільних партіями від 50 до 100 снарядів.

  6. Трагедія на Сумщині: на міні підірвалися кілька людей

    В Охтирському районі Сумщини на міні підірвалися кілька людей. Про це повідомив у телеграмі керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький.

    За його словами, спочатку увечері в Охтирському районі автівка поліцейських підірвалася на міні під час патрулювання території, двоє співробітників отримали поранення.

    "Коли ж на місці події працювали вибухотехніки та слідчі, пролунав другий вибух. Внаслідок цього поранені ще п'ятеро. Одна людина загинула на місці", - йдеться в повідомленні.

  7. Росіяни обстріляли Печеніги на Харківщині: поранено 7 цивільних, зокрема, двох дітей

    Внаслідок обстрілу селища Печеніги на Харківщині поранення отримали семеро цивільних, зокрема, двоє дітей. Про це повідомив у телеграм керівник Харківської ОДА Олег Синєгубов.

    "У Чугуївському районі вночі росіяни обстріляли смт Печеніги, пошкоджено приватне підприємство, сталася пожежа. Обстріли продовжилися і зранку. Зруйновані приватні будинки. За попередніми даними, 7 поранених цивільних, з них 2 дитини, інформація оновлюється", - написав він.

    За словами, Синєгубова також вчора приблизно о 23:00 були обстріли Індустріального району Харкова, внаслідок чого сталася пожежа на складських приміщеннях, а в Дергачах росіяни обстрілом зруйнували офісний будинок.

  8. Історичний саміт ЄС. Чи отримає Україна статус кандидата

  9. Росіяни намагаються захопити Берестове і вийти на трасу Бахмут-Лисичанськ на Луганщині - Генштаб

    Росіяни намагаються захопити село Берестове і вийти на трасу Бахмут-Лисичанськ на Луганщині. Про це повідомляє в ранковому зведенні Генштаб ЗСУ.

    На Бахмутському напрямку росіяни ведуть наступальні дії у напрямках міста Золоте та села Вовчоярівка.

    "Намагаються оволодіти панівними висотами в районі Берестового з метою встановлення контролю над трасою Бахмут – Лисичанськ. Для посилення угруповання на зазначеному напрямку, в район населеного пункту Новотошківське, ворог перекинув до однієї батальйонної тактичної групи зі складу Центрального військового округу", - повідомляють в Генштабі ЗСУ.

    На Сєверодонецькому напрямку росіяни захопили села Лоскутівка, Рай-Олександрівка, намагаються повністю захопити Сєвєродонецьк і влаштувати оточення Лисичанська, штурмують селище Сиротине біля Сєвєродонецька, готуються до форсування річки Сіверський Донець.

    На Слов’янському напрямку росіяни намагаються створити умови для відновлення наступу в напрямках Ізюм – Барвінкове та Ізюм – Слов’янськ. За даними Генштабу ЗСУ, росіяни перемістили на цей напрямок два танкових підрозділи, планують застосувати важкі вогнеметні системи.

    На Південнобузькому напрямку росіяни намагаються запобігти контрнаступу ЗСУ у Херсонській та Миколаївській областях, здійснюють інженерне обладнання позицій, розміщають артилерійські підрозділи.

    "У подальшому не виключаються спроби ведення штурмових дій в напрямках Киселівка – Посад-Покровське та Олександрівка – Лупареве з метою виходу на адміністративні кордони Херсонської області", - відзначають в Генштабі ЗСУ.

    В умовах війни BBC не може оперативно перевірити інформацію сторін.

  10. Гайдай: командування могло дати команду на вихід з Золотого, щоб уникнути оточення

    Керівник Луганської ОВА Сергій Гайдай у фейсбуці припустив, що командування ЗСУ могло наказати військовим виходити з міста Золоте на Луганщині, щоб уникнути оточенння.

    "Золоте - це лінія оборони не з 24 лютого, а восьмий рік. Всі ті укріплення обстрілюються вісім років. Особливо після повномасштабного вторгнення туди прилітає все щоденно, цілодобово все, що є у Росії. Фосфорні заряди, авіабомби. Для того, щоб не було оточення наше командування могло дати команду відходити на нові рубежі, бо іноді просто немає де зачепитися", - пояснив він.

  11. Росіяни, ймовірно, просунулися на 5 км до південних околиць Лисичанська - британська розвідка

    Російська війська з великою ймовірністю з 19 червня змогли просунутися на 5 км до південних околиць міста Лисичанськ. Про це повідомляє у твітері британська військова розвідка.

    "Деякі українські частини відійшли, ймовірно, щоб уникнути оточення. Покращені показники Росії в цьому секторі, ймовірно, є результатом нещодавнього посилення підрозділів і великої концентрації вогню", - йдеться в повідомленні.

    У британській військовій розвідці відзначають, що російські війська здійснюють дедалі більший тиск на район Лисичанська-Сєвєродонецька. Водночас зусилля росіян щодо оточення українських військ в Донецькій області залишаються безуспішними.

  12. Росіяни захопили ще два села на Луганщині - Луганська ОВА

    Російські військові захопили ще два села у Луганській області. Про це повідомляє у телеграм керівник Луганської ОВА Сергій Гайдай.

    "Відучора Лоскутівка та Рай-Олександрівка окуповані ворогом. Втім, ми продовжуємо стримувати росіян у Сєвєродонецьку та Сиротиному, відбиваємо атаки від Золотого та Вовчоярівки", - написав він.

    За його словами, в Сєвєродонецьку російські військові нищать промилові підприємства - обстрілюють території цегляного заводу, "Склопластику", заводу хімічного не стандартизованого обладнання, будівлю ІІ прохідної "Азоту".

    "Російська армія "вивільняє" Сєвєродонецьк від життя та робочих місць", - відзначає Гайдай.

    За його словами, 22 червня російські військові інтенсивно обстрілювали Лисичанськ, є жертви серед цивільних.

    "За день маємо трьох поранених, яких госпіталізували до лікарень Краматорська та Павлограда. Позавчора пізно ввечері знайдено тіло чоловіка без ознак життя із ураженнями, отриманими під час обстрілів", - повідомив керівник Луганської ОВА.

    В Новоіванівці росіяни за добу зруйнували вісім будинків, Гірському - вісім, Золотому - дев’ять.

    В умовах війни BBC News Україна не може оперативно перевірити інформацію сторін конфлікту.

  13. Відновлюємо текстову трансляцію подій

  14. Ми призупиняємо текстову трансляцію до 8:00 23 червня.

  15. Головні події 22 червня

    • У Сєвєродонецьку тривають бої, росіяни наближаються до Лисичанська, каже губернатор.
    • Росіяни вдарили касетними снарядами по пляжу на Донеччині. За даними ОВА, 6 дітей поранені.
    • ЗСУ відбили штурм Вуглегірської ТЕС та змусили росіян відійти у районі Новобахмутівки, заявляють у генштабі.
    • 7 ракет прилетіло у Миколаїв. У результаті пожежі гасили весь день, мер каже про трьох поранених.
    • Міноборони Естонії каже, що РФ відпрацьовує ракетні атаки на країну, але їхній президент не чекає на вторгнення.
    • У Росії горів нафтопереробний завод. Там стверджують, що це результат ударів двох безпілотників.
    • У Чорнобаївці скоїли замах на голову окупаційної влади. Його авто підірвали.
  16. На Сумщині стріляли весь день: одна людина загинула, двоє поранених - ОВА

    Через обстріли на Сумщині загинула людина, ще двоє людей поранено, повідомив керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький.

    За словами губернатора, російські військові обстріляли область з різних видів зброї, за день було понад 80 прильотів артилерії.

    Хронологія подій середи на Сумщині за словами Живицького:

    • Близько 9-ої ранку росіяни відкрили вогонь з автоматів по території Юнаківської громади.
    • Тоді ж, з 9 до 10 ранку, був обстріл Білопільської громади, обстріляні села Старі Вирки та Атинське. "Знову пошкодили приміщення Атинського психоневрологічного інтернату, місцеву ферму, водонапірну башту. Потрощена сільськогосподарська техніка, поранено дві тварини. Серед людей, на щастя, ніхто не постраждав", - додав він.
    • Опівдні росіяни з мінометів обстріляли Глухівську громаду.
    • Людина загинула після того, як о 14:30 на Великописарівську громаду з безпілотника росіяни скинули вибуховий пристрій, а затим відкрили мінометний вогонь.
    • Близько 15-ої години росіяни відкрили вогонь з мінометів та автоматичної зброї по Хотінській громаді, а близько 16:30 по цій же території почався обстріл з реактивної артилерії.
    • Також близько 17-ої години російські військові відкрили вогонь з реактивної артилерії по території Шалигинської громади. "Було 30 прильотів. Жертв та руйнувань немає", - написав Живицький.
    • Близько 18-ої російський безпілотник скинув вибухівку на територію Глухівської громади, без постраждалих.
    • Також о 21-ій на території Охтирського району на російській міні підірвалася автівка поліцейських, які патрулювали територію. У результаті - двоє поранених.
  17. Ситуація на Київщині відносно спокійна - керівник ОВА

    Керівник Київської ОВА Олексій Кулеба закликав людей зберігати спокій та запевнив, що безпекова ситуація в області під контролем.

    "Ситуація в Київській області відносно спокійна. Всі сили оборони знаходяться на своїх місцях. Посилюється робота щодо оборонних заходів у Київській області. Тож, будь ласка, зберігайте спокій! Довіряйте виключно офіційним джерелам інформації", - сказав він у своєму відеозверненні.

    Кулеба нагадує, що після сигналу повітряної тривоги потрібно негайно прямувати до найближчого укриття, а також просить не забувати, що комендантська година в області починається о 23-ій годині.

    "Тож плануйте свій час, бережіть себе, близьких і все буде Україна", - сказав Кулеба.

  18. Мер Енергодара каже про "катастрофічні масштаби" викрадення росіянами місцевих та працівників ЗАЕС

    Мер Енергодара Дмитро Орлов заявляє про "катастрофічні" масштаби" викрадення росіянами місцевих жителів та працівників ЗАЕС. За його словами, це одна з головних проблем міста зараз.

    "Людей масово викрадають, місце перебування частини з них - невідоме. Решта перебувають у дуже важких умовах: їх катують струмом та знущаються як фізично, так і морально", - розповів мер під час зустрічі з президентом "Енергоатому", лідерами інших міст-супутників атомних електростанцій та директорами АЕС.

    Орлов наголошує, що треба терміново на найвищому рівні вирішити питання обміну цивільних полонених.

    ЗАЕС та Енергодар перебувають під контролем російських військових з 4 березня. На станції є представники "Росатому".

  19. "Мої діти щоночі плакали й питали, чи ми помремо"

  20. Шольц: відновлення України може стати справою поколінь

    Відновлення України вимагає величезних фінансових зусиль, це може стати справою поколінь, заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц.

    "Україна потребує план Маршала для відновлення", - зазначив канцлер, додавши, що запросив президента Зеленського на саміт Великої Сімки, щоб обговорити деталі цього плану.

    Під час візиту в зруйнований війною Ірпінь минулого тижня Шольц сказав, що місцевий рівень спустошення нагадав йому Німеччину після Другої світової війни.

    На думку Шольца, Росія та Україна все ще далекі від перемовин, тому що Володимир Путін досі "вірить у мир під диктовку".

    Шольц також підтримав зусилля щодо посилення санкцій проти РФ, постачання зброї та надання фінансової допомоги Україні.