Американське видання Washington Post пише про українських військових на сході країни, які скаржаться на брак підготовки та належного озброєння, щоб протистояти російським військам.
Журналісти поговорили з військовими, які були на позиціях
поблизу Дружківки на Донеччині.
"Застрягнувши у своїх окопах на ключовій східній
лінії фронту, українські військові (Washington Post називає їх
добровольцями) жили лише на одній картоплі, коли російські війська обстрілювали
їх артилерією та "Градами", - пише видання.
За словами кореспондентів, військові розповіли, що у них було лише легке озброєння і вони не були підготовленими.
"Люди молилися, щоб обстріл припинився і щоб
їхні власні танки припинили цілити по росіянах", - пише видання.
"Вони [росіяни] вже знають, де ми розташовані, і
коли український танк стріляє з нашого боку, це видає нашу позицію, – згадуючи
недавній бій, каже командир роти Сергій Лапко, - І починають стріляти у
відповідь з усього — "Градами", мінометами".
Після того, як Росія вторглася до України у лютому, одним
із наративів у західних ЗМІ було те, що у російських військових низький
моральний дух.
З іншого боку, українські збройні сили зображуються як
дуже вмотивовані захищати свою країну, йдеться у статті.
Але це може бути не вся картина, зазначає Washington Post
і цитує двох військових – Віталія Хруса та Сергій Лапка з-під Дружківки, які
критикують командування через відсутність підтримки.
Командир роти Сергій Лапко каже: "Наше командування
не несе жодної відповідальності. Вони лише присвоюють собі на наші досягнення.
І не надають нам жодної підтримки".
За словами командира, його рота після трьох місяців війни
зі 120 людей скоротилася до 54 через смерті, поранення та дезертирство.
Washington Post пише, що коли військові не змогли більше
витримувати, вони відступили від лінії фронту з частиною роти. Вони знають, що
за це їм може загрожувати військовий суд і в’язниця.
Видання цитує коротку відповідь на запит від командира
батальйону, до якого належить ця рота, Ігоря Кісілейчука: "Підрозділ
захищає нашу землю і без цього командира ".
"Війна ламає людей", – сказав Сергій Гайдай,
голова обласної військової адміністрації Луганської області, визнаючи, що
багато військових, які пішла на фронт добровольцями, не отримали належної
підготовки. Але він стверджує, що всіма бійцями опікуються.
Washington Post також розповідає про відео
військових зі 115-ї бригади 3-го батальйону, дислокованих під Сєвєродонецьком.
Це відео з’явилося у Telegram 24 травня.
На ньому військові кажуть, що відмовляються служити, бо
"не мають бойових командирів, техніки, поваги".
"Ми вже два тижні чекаємо на підкріплення…Нас
відправляють на вірну смерть", — зачитують військові текст на відео. Washington Post пише, що помічник Гайдая підтвердив автентичність цього відео, але коли саме його зняли, невідомо.
Випадки, коли українські військові-добровольці
відмовлялися воювати, є поодинокими. Інша група бійців того ж батальйону
відповіла власним відео, де назвала колег дезертирами, які кинули своїх.
"Вони думали, що у відпустці", – каже на відео
військовослужбовець.
Проте невдоволення ситуацією у війську, схоже, поширюється, припускає Washington Post.