Росія планує форсувати Сіверський Донець - Генштаб
Сили РФ продовжують обстріли по всій лінії зіткнення та у глибині оборони на Донецькому та Слов'янському напрямку. Російські війська готуються відновлювати форсування річки Сіверський Донець.
Про це йдеться у зведенні Генштабу ЗСУ 21 травня.
На Волинському та Поліському напрямках ситуація без змін. Є загроза ракетних ударів із Білорусі.
На Сіверському напрямку росіяни обстріляли українські позиції на прикордонних територіях Сумської й Чернігівської областей.
На Слобожанському напрямку росіяни завдавали авіаудари по Циркунах.
Росіяни намагаються поновити наступ на Слов’янському напрямку. Зокрема, для форсування річки Сіверський Донець планує наведення переправи.
На Донецькому напрямку тривають активні бойові дії на Сєвєродонецькому, Бахмутському, Авдіївському та Курахівському напрямках.
На Лиманському напрямку сили РФ планують відновити наступ у напрямку Ямпіль — Сіверськ з форсуванням річки Сіверський Донець. Там спостерігається зосередження спеціальної техніки для наведення понтонно-мостової переправи.
На Запорізькому напрямку російські війська обстрілювали українських захисників. У Маріуполі росіяни відновлюють функціонування порту. Зокрема проводить розмінування припортової інфраструктури.
На Південнобузькому і Таврійському напрямках росіяни утримують зайняті рубежі, ведуть розвідку, обладнують позиції та здійснюють логістичне забезпечення військ.
На Криворізькому та Миколаївському напрямках не припиняються артилерійські обстріли українських позицій. Додатково розгортають підрозділи ствольної та реактивної артилерії.
В умовах війни ВВС не може оперативно перевірити офіційні повідомлення.