У Маріуполі тривають вуличні бої біля "Азовсталі". Повітряні атаки на завод не стихають, каже радник мера Петро Андрющенко.
"Ніякої тиші, але намагання штурму раз за разом. Попри заяви. Єдине - з публічного інформаційного поля різко зникли публікації боїв. Окупанти намагаються пояснити собі, чому Путін майже погодився на евакуацію, одночасно, не приховуючи подальших планів щодо ”Азовсталі” і наших захисників”, - пише Андрющенко у своєму телеграм-каналі.
За його даними, від учора росіяни заборонили в’їзд в місто навіть з боку окупованого Новоазовська.
"Крім того, обмежено пересування всередині міста. Потрапити в Маріуполь без посвідчення про проходження фільтрації для громадян України неможливо”, - розповідає Андрющенко.
Водночас для громадян Росії та бойовиків "ДНР", зазначає радник, дозвіл на в'їзд без фільтрації видають на три дні.
"Місто все більше перетворюють на реально гетто", - каже він.
"Ставлення з боку окупантів до маріупольців, як до рабів, не зважаючи на проукраїнські або проросійські погляди мешканців", - пише Андрющенко.
За його словами, деякі поступки росіяни роблять літнім людям та дітям. Всі інші містяни - під постійним психологічним тиском.
Російські війська повністю вивезли всі цінні експонати з Музею краєзнавства та Художнього музею, повідомляє Андрющенко.
За попередньою інформацією, пише радник, сім цінних картин, зокрема відомого художника Архипа Куїнджі росіянам передала директорка місцевого краєзнавчого музею.
Андрющенко розповідає, що у Маріуполі продовжують змушувати людей до співпраці. Зокрема, шукають комунальників, рятувальників, освітян.
Якщо раніше, пише радник, росіяни намагались "підкупити" людей чи "лагідно вмовити до співпраці", то зараз не ховаючись вдаються до фізичного примусу, шантажують маріупольців.
"У разі відмови людей катують і у підсумку вони вимушені вставати до роботи", - підсумовує Андрющенко.