Російська військова активність у Чорному морі призвела до масової гибелі дельфінів.
Про це ВВС News Україна розповів еколог, керівник дослідницького департаменту національного природного парку "Тузлівські лимани" (Одеська область) Іван Русєв.
Він заявив, що місцеві біологи почали знаходити на узбережжі трупи дельфінів без видимих пошкоджень. На його думку, тварини гинуть через дію потужних гідролокаторів на російських кораблях і підводних човнах, що зараз у великій кількості перебувають у Чорному морі. Дельфіни втрачають слух і орієнтацію у воді та викидаються на берег.
Русєв зазначив, що точну кількість загиблих дельфінів наразі встановити важко, оскільки узбережжя заміноване, а трупи тварин швидко з'їдають хижаки і птахи.
"Ми вважаємо, що це масові випадки. Але зараз неможливо дістатися піщаного пересипу (на Тузлівських лиманах) в багатьох місцях, тому що там заборонено, там заміновано, а там - стрільби", - сказав еколог.
За його словами, активна військова діяльність в природному парку також відлякує птахів.
"На території нашого природного парку було біля 200 бомб таких потужних, що зруйнували ландшафти. Звісно вони лякають птахів, а саме зараз йде їхня потужна міграція. Це дуже велика шкода флорі, фауні і природним ландшафтам", - сказав Русєв.